26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 21 kwietnia - "Pasterz dobry, czyli jaki?"

Ocena: 0
214

Tygodnik „Idziemy” na 21 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Pasterz dobry, czyli jaki? – Jeśli ktoś przychodzi do seminarium z nastawieniem, że zrobi karierę w Kościele, lepiej, żeby poszukał sobie innego miejsca – mówi ks. prof. Marek Tatar, krajowy duszpasterz powołań w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Za głosem Boga – Różne drogi, którymi Bóg prowadzi ludzi do kapłaństwa, opisuje Magdalena Prokop-Duchnowska.  

Pod presją aborcji – Unia Europejska chce rewolucyjnie zmieniać narody Europy – ostrzega Marek Jurek w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Poza salonem – Okoliczności powstania „Salonu dziennikarskiego”, kulisy swojego odejścia z tego programu i nowy projekt medialny – przedstawia ks. Henryk Zieliński. 

Pięcioksiąg odczytany na nowo – Czym charakteryzuje się nowy przekład Tory? – opowiada jego autor ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z Ireną Świerdzewską. 

Rosyjski łącznik – Jak Kreml wpływał na hiszpańską politykę i wspierał katalońskich separatystów w dążeniu do oderwania się od Hiszpanii? – szokujące ustalenia relacjonuje Marcin Zatyka. 

Bezpieczeństwo na trzy procent – W razie niebezpieczeństwa tylko co trzydziesty Polak ma szansę na miejsce w schronie! – alarmuje Piotr Kościński.

Katoliku! Poznaj swoją godność – Refleksjami po debacie „Mój Kościół. Czego najbardziej potrzebuje?” dzieli się o. Dariusz Kowalczyk SJ. 

Powołanie i służba – Nadal są tacy, którzy wierzą, że każdy do czegoś jest powołany, bo życie to coś więcej niż zaspokajanie zachcianek – przekonuje Anna Meetschen. 

Piękny dom, zniszczony jak oni – Wspólnota Cenacolo wyciągnęła z uzależnień dziesiątki chłopaków. W Polsce ma kilka domów. Historię wspólnoty i jej członków przybliża Maria Osińska. 
 
Nieskończona godność
– Najnowszą deklarację Dykasterii Nauki Wiary „Dignitas infinita” omawia ks. Łukasz Piotrowski. 

Jak Bóg da! In sza Allah! – Modlitwa do Allaha w samolocie i sanktuarium maryjne w Mariambadzie – refleksjami po podróży do Pakistanu dzieli się Angelika Korszyńska-Górny.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 14 kwietnia i wcześniejszych numerów tygodnika.   

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter