29 listopada
środa
Blazeja, Saturnina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Radio Warszawa - nowa odsłona

Ocena: 5
728

Od 5 września Radio Warszawa zyska nową odsłonę. Zmieni się kolorystyka stacji, jej logo, na falach 106, 2 FM usłyszymytakże nowy liner stacji, a przede wszystkim czeka nas nowa ramówka. Główną nowością będzie pasmo poranne „Poranek z Radiem Warszawa. Budzimy stolicę i okolicę” o charakterze społeczno-religijnym.

Logo i kolorystyka

 

Nowe logo oddaje nowy charakter Radia Warszawa – otwartego, nowoczesnego i przyjaznego w odbiorze dla każdego Słuchacza, szczególnie mieszkającego w Warszawie i okolicy. Niebieski i zielony, czyli nowe barwy stacji, są odzwierciedleniem bliskich jej wartości – poszukiwania w świecie dobra, piękna i prawdy. Nowe kolory i logo podkreślają otwartość radia na zmiany oraz umiejętność wsłuchiwania się w głos odbiorców.

 

Dobrze słuchać, czyli liner z przesłaniem
Nowy liner Radia Warszawa oddaje charakterystykę stacji, która chce towarzyszyć Słuchaczom w drodze, podczas wykonywania codziennych obowiązków, podczas pracy, a także w momentach, kiedy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i szybkiego tempa życia. Być blisko Słuchacza i sprawiać, żeby w każdym dniu mógł odnaleźć odrobinę dobra – ta myśl, którą oddaje nowe hasło, przyświeca dziennikarzom tworzącym stację, a dobra muzyka i dobre audycje sprawiają, że Radia Warszawa naprawdę jest „Dobrze słuchać”.

„Poranek z Radiem Warszawa. Budzimy stolicę i okolicę”
- Radio Warszawa po 13 latach wprowadza własne pasmo poranne redagowane w całości przez dziennikarzy naszej stacji. Jako rozgłośnia lokalna i katolicka pragniemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych słuchaczy. Proponujemy nowy program o charakterze społeczno-religijnym – tłumaczy dyrektor redaktor naczelny stacji, ks. dr Mariusz Wedziuk.

Nowe pasmo będzie nadawane od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-10.00. Poprowadzą je doświadczeni dziennikarze: Ewa Pietrzak, Jarosław Wydra i Janusz Zalewski. Wydawcą poranka będzie Małgorzata Kurzajewska-Zarinah.

W programie „Poranka z Radiem Warszawa”:

  • rozmowy: 7:15 „Na bieżąco/Tu i teraz”, 8:15 „Rozmowa poranka/Gość poranka”, 9:15 „Porannik/Poranny poradnik”,
  • „Święci z nieba ściągnięci”, „Przegląd dobrych wiadomości”, „Muzyczny budzik”,
  • informacje o korkach, prognoza pogody, wiadomości z Warszawy i okolic.

„Przegląd dobrych widomości” oraz „Muzyczny budzik” to nowe propozycje, które ufam, że przypadną do gustu naszym słuchaczom i pozytywnie nastroją ich na cały dzień

– podkreśla dyrektor, ks. Mariusz Wedziuk.

+++++
Radio Warszawa (106, 2 FM)
zostało utworzone w Archidiecezji Warszawskiej w 1991 roku, a jego siedzibą była wówczas Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie w granicach m. st. Warszawy. Była to jedna z pierwszych rozgłośni katolickich w Polsce, a jej założycielem i pierwszym dyrektorem został proboszcz parafii, ks. Tadeusz Łakomiec. Po ustanowieniu 25 marca 1992 roku diecezji warszawsko-praskiej rozgłośnia stała się stacją tej diecezji, a w roku 1996 zmieniła siedzibę na ul. Floriańską 3 w Warszawie oraz nazwę na „Radio Warszawa - Praga”. W 2006 roku powrócono do pierwotnej nazwy „Radio Warszawa”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 listopada

Środa, XXXIV Tydzień zwykły
Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci wieniec życia.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 12-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter