30 czerwca
czwartek
Emilii, Lucyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: zmarł ks. prof. Andrzej Baczyński

Ocena: 0
2157

Po ciężkiej chorobie nad ranem 1 grudnia zmarł ks. prof. dr hab. Andrzej Baczyński, teolog i etyk mediów, współzałożyciel, redaktor i kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP w Krakowie, autor i współautor około tysiąca programów telewizyjnych i kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, wielokrotnie nagradzany.

2015-12-01 15:38
rk (KAI), TVP3 / Kraków, mz
fot. Pixabay.com

Współtworzył i komentował transmisje wielu pielgrzymek Jana Pawła II oraz Benedykta XVI do Polski. Był redaktorem i komentatorem cotygodniowych transmisji Mszy świętych z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach na antenę TVP Kraków oraz TVP1. Zrealizował wiele filmów różnych zakątkach świata: w Europie, na Ukrainie, w Kanadzie, na Dominikanie, w Izraelu, Jordanii, Palestynie.

Był autorem kilku książek o tematyce medialnej. Przyjął święcenia kapłańskie w 1985 r. Od 2011 był kanonikiem Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice św. Floriana w Krakowie, od 1993 kierownikiem Redakcji Programów Katolickich TVP w Krakowie, od 2005 kierownikiem Podyplomowego Studium Dziennikarskiego UPJPII, prodziekanem Wydziału Nauk Społecznych UPJPII.

Importa do kościoła pw. św. Floriana w Krakowie odbędzie się w piątek 4 grudnia. Od godz.14.30 odbędzie się modlitwa różańcowa, a o godz. 15.00 zostanie odprawiona Eucharystia. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godz. 11.00 w kościele w Bibicach. Po Mszy nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 czerwca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników
św. Kościoła Rzymskiego

On wstał i poszedł do domu.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter