8 lipca
środa
Edgara, Elzbiety, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jesień w TVP

Ocena: 0
290

Prezes Jacek Kurski wraz ze współpracownikami podczas specjalnej prezentacji zapowiedział jesienną ramówkę TVP pod hasłem „Bądźmy razem jesienią”.

fot. Telewizja Polska

Flagowym wydarzeniem repertuarowym w trakcie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie emisja serialu „Drogi wolności”, która rozpocznie się w niedzielę 2 września o godz. 20.10 w TVP 1. Będzie to epicka, pełna przygód i zwrotów akcji, historia trzech sióstr z krakowskiej mieszczańskiej rodziny Biernackich, które w czasie I wojny światowej zakładają tygodnik „Iskra”. W tle wojna i walki Legionów.

W dniu święta niepodległości, 11 listopada, planowane są transmisje z licznych uroczystości i koncertów. Wydarzeniem będzie premierowa emisja pierwszego odcinka serialu „Młody Piłsudski”. Akcja tego sensacyjno-przygodowego serialu (emisja całości odbędzie się w przyszłym roku) rozgrywa się w końcu XIX wieku, kiedy to grupa bojowców z młodym Józefem Piłsudskim i jego przyjaciółmi po zamachu na cara Aleksandra II rozpoczęła działalność konspiracyjną.

W jesiennej ramówce planowana jest kontynuacja popularnych i lubianych seriali. Na antenie TVP 1 i TVP 2 pojawią się nowe odcinki: „Dziewczyn ze Lwowa”, „Klanu”, „Korony królów”, „Ojca Mateusz”, „Leśniczówki”, „Barw szczęścia”, „M jak miłość (jubileuszowa 20. seria), „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „O mnie się nie martw” i „Rodzinki.pl”.

Z okazji obchodów rocznicy niepodległości Teatr TVP przygotował kilka ciekawych premier, w tym spektakl „Fryderyk”, o młodych latach Fryderyka Chopina (premiera 10 listopada), oraz nową inscenizację „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (17 grudnia). Na 5 listopada zaplanowana została premiera „Prymasa Hlonda” w reżyserii Pawła Woldana. W sztuce poznamy emigracyjne losy kard. Augusta Hlonda podczas II wojny światowej. W repertuarach wszystkich kanałów TVP będzie jak zwykle dużo publicystyki, transmisji sportowych, polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz rozrywki. Pod tym względem niewiele się zmieniło, bowiem kierownictwu TVP zawsze zależało, aby pogodzić statutową działalność misyjną z wysoką oglądalnością.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 lipca

Środa, XIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 10,1-3.7-8.12; Ps 105, 2-7; Mt 10,1-7
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter