5 grudnia
poniedziałek
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezja kaliska na Twitterze

Ocena: 0
1454

O najważniejszych wydarzeniach w Kościele kaliskim od dziś będzie można przeczytać na Twitterze. Diecezja ma już profil na serwisie społecznościowym. Pomysłodawcą jest biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

2015-11-06 21:34
ek / Kalisz (KAI), sg

Na Twitterze pojawiły się już pierwsze wpisy. Informacje można znaleźć pod adresem @Diecezja_Kalisz.

Na profilu zamieszczane będą informacje związane ze św. Józefem, patronem diecezji kaliskiej. – Biskupowi Łukaszowi zależało na tym, aby pokazać, że mamy ważnego patrona w diecezji, jakim jest św. Józef. Swoje miejsce na Twitterze znajdą informacje dotyczące wydarzeń odbywających się w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – mówi ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Za pomocą profilu społecznościowego w diecezji kaliskiej promowane będzie poczęte życie i rodzina. – Biskup Łukasz zauważył, że w diecezji należy promować sprawę życia i rodziny. Nasza diecezja otrzymała taką misję od papieża Jana Pawła II, aby bronić życia nienarodzonych. W związku z tym od 2002 r. w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbywa się modlitwa w intencji rodzin i życia. Od 3 czerwca 2004 r. nabożeństwo jest transmitowane przez Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio Rodzina. O tych wydarzeniach też będziemy informować – zaznaczył ks. Łukasz Skoracki.

Na Twitterze nie zabraknie wiadomości ogólnodiecezjalnych, np. związanych z posługą biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna oraz biskupów seniorów Stanisława Napierały i Teofila Wilskiego. – Dzięki profilowi chcemy w krótkim czasie docierać z informacjami o Kościele kaliskim do szerokiego grona odbiorców – mówi dyrektor Radia Rodzina.

Twitter to źródło dotarcia do wielu osób, które wiadomości czerpią z internetu. – Twitter ma takie zadanie, żeby promować wiarę w Pana Boga. Dzisiaj bardzo wiele osób korzysta z tego profilu społecznościowego, a więc jest szansa, żeby do tych ludzi dotrzeć z informacjami o wierze – stwierdził ks. Skoracki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Poniedziałek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter