26 maja
wtorek
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jim Caviezel o nowym filmie Gibsona: to będzie arcydzieło

Ocena: 4.5375
6335

Nowy film Mela Gibsona będzie kontynuacją „Pasji" z 2004 roku. W produkcji o roboczym tytule „Męka Chrystusa: Zmartwychwstanie” Jim Caviezel znowu odtwarzać będzie Jezusa, a aktorka Maia Morgenstern wcieli się w Jego matkę. Premiera zapowiedziana jest na 2021 r.

Fot. Ewen Roberts/Wikimedia Commons/licencja CC BY 2.0

W rozmowie z dziennikarzem Raymondem Arroyo (Fox News), Jim Caviezel określił nową produkcję Mela Gibsona jako arcydzieło. Film ma być kontynuacją opowieści o historii zbawienia i koncentrować się na zmartwychwstaniu Chrystusa. Zdaniem artysty, sequel kinowego hitu, który obejrzały setki milionów ludzi na całym globie, będzie „największym filmem w historii świata”.

Caviezel zwrócił uwagę, że wielkie filmowe wytwórnie unikają historii opartych na Piśmie Świętym, a zamiast tego za wielkie pieniądze tworzą filmy o super bohaterach, czerpiących inspirację z chrześcijańskich ideałów. Wskazał na filmy oparte na komiksach Marvela, w których można zobaczyć Supermana, ale nie Tego, który zainspirował twórcę tych historii, czyli Jezusa Chrystusa.

W rozmowie dla Fox News, która w dużej mierze dotyczyła wiary, religii i inspiracji Słowem Bożym, Caviezel podkreślił, że świat nie jest w stanie dać człowiekowi miłości, gdyż ona pochodzi tylko od Boga. „Chcesz być lubiany przez wielu, czy ukochanym przez Jednego” – pytał retorycznie w wywiadzie.

Jim Caviezel urodził się w 1968 roku w Mount Vernon w stanie Waszyngton. W wywiadach w poruszający sposób mówi o wierze i o tym, co znaczy być chrześcijaninem w dzisiejszych czasach, a także opowiada o swoim nawróceniu. Artysta znany jest z tego, że razem z żoną adoptował dwoje niepełnosprawnych dzieci oraz ze swego zaangażowania na rzecz obrony życia nienarodzonych i stanowczo wyrażanego sprzeciwu wobec aborcji. Nazwał ją „największą skazą zachodniej cywilizacji”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni
Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi!
Ja zwyciężyłem świat

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 19,1-8; Ps 68,2-7b; J 16,29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter