13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Weź oddech!

Ocena: 0
790

Soczysta zieleń na drzewach i latolistki cytrynki to znak budzącej się do życia natury. Warto wykorzystać ten moment na wiosenną przechadzkę, a dobrym towarzyszem będzie modlitwa różańcowa.

Nie dajmy się jednak zwieść myśleniu, że w różańcu – ze względu na prostotę formy – niewiele mamy do odkrycia. Sam papież Jan Paweł II po wyborze na Stolicę Piotrową mówił: „Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem”.

Inspiracje do pogłębienia modlitwy różańcowej znajdziemy w książce przygotowanej przez świeckich dominikanów. Pierwsza jej część zawiera zbiór tekstów, które mogą posłużyć w rozważaniu kolejnych części różańca, m.in. fragmenty Ewangelii, listów św. Pawła, modlitw liturgicznych czy Akatystu ku czci Bogurodzicy. Druga część to instrukcja odmawiania różańca i modlitwy maryjne, a trzecia – modlitwy do Chrystusa Pana. We wprowadzeniu o. Tomasz Grabowski OP nazywa różaniec „drogą Maryi” i wyjaśnia: „odmawiając w ten sposób kolejne dziesiątki różańca, naśladujemy Ją – kobietę wiary, milczenia i słuchania, której dane było poznać Chrystusa w stopniu nieosiągalnym dla innych”. Zatem podczas kolejnego wiosennego spaceru pozwólmy sobie na głęboki oddech, także ten duchowy – z różańcem w dłoni.


 

Cały Twój. Inspiracje do modlitwy
różańcowej

Świeccy Zakonu Kaznodziejskiego
W drodze, Poznań 2022

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter