25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sztuka ulicy

Ocena: 0
3001
W miniony weekend niektóre warszawskie ulice wypełniły się wielobarwnymi scenami teatralnymi, dzięki trwającemu w stolicy przez tydzień 22. Międzynarodowemu Festiwalowi „Sztuka Ulicy”.
Udział w nich biorą m.in. artyści z Polski, Czech i Belgii. Bardzo ciekawą propozycją był Kijowski Teatr Uliczny Highlights z pokazem „Korowód Tańca”. Widowisko było żywiołowym połączeniem gry aktorskiej z tańcem na szczudłach w urzekająco kolorowych strojach. Towarzyszyła mu muzyka instrumentalna od Yanna Tiersena i Astora Piazzollę po rock’n’rollowe i karnawałowe rytmy prosto z Rio de Janeiro czy muzykę flamenco. Ogromny podziw wzbudziły akrobacje oraz brawurowy taniec na szczudłach, nie zabrakło również latających motyli, sztucznych ogni czy skoków przez skakankę i występów małej artystki.

Podobnie było podczas innych spektakli, kiedy aktorzy wchodzili w interakcje z widzami, wciągając ich do wspólnej zabawy. Aplauz wzbudził zabawny występ aktorek w sukniach w polskich barwach narodowych. Nie zabrakło rekwizytów inspirowanych folklorem i masek przyciągających uwagę.

Międzynarodowy Festiwal „Sztuka ulicy” odbywa się do 6 lipca na Rynku Nowego Miasta, Placu Zamkowym oraz Parku Agrykola. Obok teatru pantomimy, komedii, teatrów religijnych i wędrownych zobaczyć można także warsztaty teatralne, instalacje artystyczne, wystawy fotografii, pokazy mody awangardowej, cyrk i parady.


Paulina Jabłońska
fot. Paulina Jabłońska/Idziemy
Idziemy nr 27 (459), 6 lipca 2014 r.PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 czerwca

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
Jan przyszedł świadczyć o światłości,
aby przygotować Panu lud doskonały.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 1, 5-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter