25 października
niedziela
Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sztuka ulicy

Ocena: 0
2268
W miniony weekend niektóre warszawskie ulice wypełniły się wielobarwnymi scenami teatralnymi, dzięki trwającemu w stolicy przez tydzień 22. Międzynarodowemu Festiwalowi „Sztuka Ulicy”.
Udział w nich biorą m.in. artyści z Polski, Czech i Belgii. Bardzo ciekawą propozycją był Kijowski Teatr Uliczny Highlights z pokazem „Korowód Tańca”. Widowisko było żywiołowym połączeniem gry aktorskiej z tańcem na szczudłach w urzekająco kolorowych strojach. Towarzyszyła mu muzyka instrumentalna od Yanna Tiersena i Astora Piazzollę po rock’n’rollowe i karnawałowe rytmy prosto z Rio de Janeiro czy muzykę flamenco. Ogromny podziw wzbudziły akrobacje oraz brawurowy taniec na szczudłach, nie zabrakło również latających motyli, sztucznych ogni czy skoków przez skakankę i występów małej artystki.

Podobnie było podczas innych spektakli, kiedy aktorzy wchodzili w interakcje z widzami, wciągając ich do wspólnej zabawy. Aplauz wzbudził zabawny występ aktorek w sukniach w polskich barwach narodowych. Nie zabrakło rekwizytów inspirowanych folklorem i masek przyciągających uwagę.

Międzynarodowy Festiwal „Sztuka ulicy” odbywa się do 6 lipca na Rynku Nowego Miasta, Placu Zamkowym oraz Parku Agrykola. Obok teatru pantomimy, komedii, teatrów religijnych i wędrownych zobaczyć można także warsztaty teatralne, instalacje artystyczne, wystawy fotografii, pokazy mody awangardowej, cyrk i parady.


Paulina Jabłońska
fot. Paulina Jabłońska/Idziemy
Idziemy nr 27 (459), 6 lipca 2014 r.PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 25 października

Niedziela, XXX Tydzień zwykły
«Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem»
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Wj 22,20-26; Ps 18, 2-4.47 i 51ab; 1 Tes 1,5c-10; Mt 22,34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Prawo miłości - komentarz tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter