28 listopada
sobota
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rodzinnie przed ekranem

Ocena: 4.8
733

Religijna gra komputerowa to naprawdę świetna rzecz.

Przekonałam się o tym, kiedy poprosiłam córkę-piątoklasistkę o pomoc w przetestowaniu jednej z propozycji wydawnictwa Pasterz, a w kwadrans później graliśmy już w szóstkę – czworo dzieci od lat ośmiu do czternastu plus rodzice – podczas gdy licealista i przedszkolak zaglądali nam przez ramię i komentowali rozgrywki. Były i emocje, i zabawa, i nauka, i dużo niespodzianek, i śmiech, i chwila prawdy o naszej (zwłaszcza dorosłych!) wiedzy. Słowem: dobry, wspólnie spędzony czas.

Co nam proponuje znany i sprawdzony wydawca gier tego rodzaju w „Quizie o świętych”? Kilka wariantów zadań, do rozwiązywania w pojedynkę albo w rywalizacji z partnerem. Pytania z życiorysów świętych, rozpoznawanie ich wizerunków i złotych myśli, odgadywanie zaszyfrowanych haseł, krzyżówki, ciekawostki. Kto w jakim wieku żył? Czyim jest patronem? Co mu się przytrafiło? To nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale również jej przyswajanie – w atrakcyjnej formie i z dużą dawką humoru. Umiejętność czytania niekonieczna. Za to możliwość nawiązania zażyłej znajomości z wieloma świętymi – od apostołów i męczenników pierwszych wieków po Jana Pawła II. A już w maju będzie dostępna kolejne część gry, z takimi postaciami jak Maksymilian Kolbe i – absolutnie aktualnie – pastuszkowie z Fatimy. Szczerze polecam!

„Komputerowy quiz o świętych”. Gra. Wydawnictwo Pasterz

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 listopada

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Bo Pan jest Bogiem wielkim, †
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 22,1-7;Ps 95,1-7c; Łk 21,34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter