18 sierpnia
czwartek
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kalisz: nagrodzono zwycięzców konkursu "Papież Franciszek w oczach dzieci"

Ocena: 0
1674

W sobotę zostały wręczone w kaliskiej katedrze św. Mikołaja dyplomy i nagrody dla laureatów III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Papież Franciszek w oczach dzieci”.

2015-10-18 09:32
ek / Kalisz (KAI), sg

Patronat honorowy nad konkursem dla przedszkolaków objęli m.in. nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore oraz Prymas Polski abp Wojciech Polak. Nagrody w imieniu biskupa kaliskiego wręczył ks. Adam Modliński.

Na konkurs zorganizowany przez Radę Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku wpłynęło 110 prac plastycznych od uczestników z przedszkoli, ośrodków kultury i parafii z całej Polski.

Konkurs adresowany jest do przedszkolaków, a jego celem jest popularyzowanie postaci papieża Franciszka oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych.

Prace oceniali: dr Anna Rospenk-Spychała, dr Beata Michalak, dr Beata Kotecka z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu i Maciej Konieczny, organizator i pomysłodawca konkursu, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku. 

Pierwszą nagrodę zdobyła Emilia Jesiołowska (lat 4) z Władysławowa. Drugie miejsce zajęła Hania Sudoł (lat 4) z Katowic, a trzecie – Lena Sokalska (lat 5) z Kalisza. Wyróżnienia otrzymali: Karina Szpyrka (lat 4) z Katowic, Gabriela Lewandowska (lat 4) z Płocka, Marcel Galas (lat 6) z Kalisza, Artur Wszędobył (lat 5) z Turku, Anna Burek (lat 5) z Jarosławia, Julianna Hajduk (lat 5) z Kalisza. 

W imieniu biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka laureatom gratulował ks. prał. Adam Modliński. – Bardzo cieszę się, że finał konkursu plastycznego odbywa się w Kaliszu, w katedrze – kościele, któremu patronuje św. Mikołaj, a dzieci od najmłodszych lat słyszały kim był św. Mikołaj i cieszą się, kiedy 6 grudnia w całym Kościele wspominamy tego pięknego, wielkiego świętego, bardzo dobrego człowieka. Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych w imieniu pasterza naszej diecezji ks. biskupa Edwarda Janiaka. Papież Franciszek bardzo kocha dzieci i modli się za dzieci i rodziny, troszczy się o rodzinę. Obecnie trwa w Rzymie synod biskupów na temat rodziny, aby dzieci mogły wychowywać się w dobrych, pełnych rodzinach, aby doświadczały rodzinnego ciepła, miłości matki i ojca – mówił proboszcz katedry, który przedstawił historię tej świątyni.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, abp Wojciech Polak, Prymas Polski, Edward Janiak, ordynariusz diecezji kaliskiej, Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpnia

Czwartek, XX tydzień zwykły
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 1-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter