17 października
niedziela
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zaproszenie do udziału w 38. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej (5-14 sierpnia)

Ocena: 0
1085

Dawna Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus zmienia nazwę, ale niezmiennie zaprasza na pątniczy szlak. Biskup Romuald Kamiński zachęca do wędrowania na Jasną Górę z praskimi pielgrzymami. „Hasłem przewodnim tegorocznej Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej są słowa zaczerpnięte od Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: 'Czas to miłość'. Wiemy, jak bardzo bliska mu była Matka Boża, zwłaszcza Ta w wizerunku Jasnogórskim. Chcemy więc potraktować nasze pielgrzymowanie jako duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia" - napisał w specjalnym zaproszeniu ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Fot. Facebook/Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej

Publikujemy pełny tekst Zaproszenia:

Warszawa, dn. 21 czerwca 2021 r.

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!
Już niedługo rozpoczniemy wakacje – czas upragnionego wypoczynku, ale również okazja do kontemplacji przyrody i odkrywania obecności Pana Boga pośród nas. Wiele osób, decyduje się, aby w czasie swojego urlopu odbyć rekolekcje, które zbliżą do Boga oraz pomogą nadać sens codzienności. Pandemia, której wszyscy doświadczyliśmy, spowodowała, że czujemy się wewnętrznie „rozsypani”. Potrzebujemy zatem duchowego umocnienia i czasu, aby na nowo „poskładać” nasze człowieczeństwo. Jedną z form rekolekcji może być piesza pielgrzymka. Chciałbym zatem zachęcić Was, Drodzy Diecezjanie, do przeżycia tego pięknego czasu. Szlak pątniczy wiąże się z niewygodą, ale potraktujmy to jako dobrowolne wyrzeczenie i zadośćuczynienie za nasze niewierności wobec Boga.

W tym roku – już po raz 38. – wyruszy z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie nasza pielgrzymka piesza. Narodziła się ona z potrzeby serca mężczyzn skupionych wokół Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. To oni wspólnie ze swoimi rodzinami powędrowali po raz pierwszy w 1983 r. na Jasną Górę, aby dziękować Bogu i Maryi za zatwierdzenie statutów stowarzyszenia. Chcąc ściślej związać to dzieło z naszą diecezją, wspólnie z organizatorami podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy pielgrzymki. Od tego roku otrzymuje ona nazwę: Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Szczególnie leży mi na sercu, abyśmy wspólnie ją tworzyli i wszyscy – duchowni i wierni – byli za nią odpowiedzialni.

Hasłem przewodnim tegorocznej Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej są słowa zaczerpnięte od Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”. Wiemy, jak bardzo bliska mu była Matka Boża, zwłaszcza Ta w wizerunku Jasnogórskim. Chcemy więc potraktować nasze pielgrzymowanie jako duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich do udziału w naszej diecezjalnej pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Księży Proboszczów proszę zaś, aby nie tylko przekazali moje zaproszenie swoim wspólnotom, lecz także poczuli się współodpowiedzialni za to szczególne, duchowe dzieło.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Zapisy: 1-4 sierpnia, godz. 16.00- 20.00 - Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, ul. Ostrobramska 72.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 października

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Święto św. Łukasza, ewangelisty
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 10, 1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter