25 września
poniedziałek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Z Warszawy do Ostrówka

Ocena: 0
853

Około dwustu osób wzięło udział w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Czterdziestokilometrową trasę przemierzyli nocą i w ciągu dnia z 30 na 31 lipca.

fot. Mateusz Rzewuski

Pielgrzymi nie zawiedli. Wprawdzie ulewny deszcz osłabił nieco frekwencję w stosunku do ubiegłorocznej, ale w trasę ruszyli również tacy, którzy szli po raz pierwszy.

– Dla nas pogoda w pielgrzymowaniu nie ma znaczenia. W sierpniu co roku pielgrzymujemy na Jasną Górę z paulinami. Do Ostrówka idziemy po raz pierwszy – mówi Marta Szymańska, która wybrała się z córkami Lilianą i Niną. Dla młodszej – kilkulatki – rodzina przygotowała na trasę specjalny wózek.

– To moja pierwsza pielgrzymka w życiu. Kocham s. Faustynę, czytam „Dzienniczek”, w Ostrówku byłam kilka razy na rekolekcjach. Pielgrzymka wiąże się też z intencjami, które niosę – mówi Dorota Jurczak z parafii św. Trójcy w Kobyłce.

Każdy z pątników do swojego pielgrzymowania dołączył dziękczynienie i prośby w konkretnych intencjach. – Siostra Faustyna jest taką naszą opiekunką duchową. Idę, by podziękować za syna, który rok temu przyjął święcenia kapłańskie – mówi pan Marek z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, czwarty raz na szlaku.

– Wydawało mi się wcześniej, że pielgrzymka nie jest dla mnie, przekonałam się do wędrowania dzięki mężowi. Dwukrotnie razem chodziliśmy do Ostrówka jako „porządkowi”, a dziś idę sama, żeby modlić się o zdrowie dla chorego małżonka. Przemierzanie trasy nocą oznacza większe wyrzeczenia – mówi Anna z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 32 (875), 07 sierpnia 2022 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 11 sierpnia 2022


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma,
temu zabiorą nawet to, co mu się wydaje, że ma

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter