5 kwietnia
niedziela
Ireny, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Z paulinami

Ocena: 0
145

– „Tak” Maryi jest wzorem każdej wolnej odpowiedzi człowieka na wolę Bożą. Idziecie do Matki Bożej, żeby uczyć się przeżywania wolności w waszym życiu – powiedział kard. Kazimierz Nycz 6 sierpnia podczas Mszy Świętej celebrowanej przy warszawskim kościele Paulinów na rozpoczęcie 307. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej, która wyruszyła na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją wolni”.

fot. Sylwia Gawrysiak/Idziemy

– Wolność jest jednym z najważniejszych atrybutów ludzkiej godności. Człowiek powinien jej bronić, kiedy jest mu zabierana z zewnątrz, ale również, gdy ją sobie sam zabiera przez słabość, grzech, brak odwagi – powiedział metropolita warszawski. Zaznaczył, że powinniśmy o tym szczególnie pamiętać w roku stulecia niepodległości i czterdziestolecia wyboru papieża Jana Pawła II, który wskazywał drogę na Jasną Górę, mówiąc: „Tutaj zawsze byliśmy wolni”.

Kard. Nycz prosił pątników o modlitwę, m.in. o powołania kapłańskie i zakonne oraz beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymi niosą również wiele osobistych próśb. – Idę, żeby utwierdzić się w wierze i w intencji pomyślnej rekrutacji na studia. Chciałbym dostać się na farmację – mówi Michał Uszyński z Legionowa, który na pątniczy szlak wyruszył pierwszy raz. Na trasie już po raz 27. jest grupa dzieci z polskiej parafii w Żytomierzu. – Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie – zapowiadają.

– Idę już 34. raz. Ten rok jest szczególny. Zawsze to my chodziliśmy do Matki Bożej, a w tym roku to Maryja w kopii Obrazu Jasnogórskiego była w naszej diecezji warszawsko-praskiej – mówi Halina Wojciuk z parafii Chrystusa Króla na Targówku. – Poza tym mamy stulecie niepodległości. Inni walczyli, żeby tę niepodległość odzyskać, a my idziemy podziękować Bogu, że jesteśmy wolni.

Patronat nad pielgrzymką sprawuje tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

- Reklama -
- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 kwietnia

Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!
Dziś w Kościele: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, Wielki Tydzień
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Mt 21,1-11; Iz 50,4-7; Ps 22,8-9.17-20.23-24; Flp 2,6-11; Mt 26,14-27,66
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
5 kwietnia – Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Komisji Edukacji Narodowej 101, AW)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter