23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XXXVIII Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi - ruszyły wstępne zapisy

Ocena: 0
1173

Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła zaprasza do wspólnego pielgrzymowania - w tym roku z o wiele większymi, niż poprzednio, limitami ilości pielgrzymujących. Uczestnikom pielgrzymki będzie towarzyszyć hasło zaczerpnięte ze Jasnogórskich Ślubów Narodu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego - „Stać na straży życia”.

Fot. diecezja warszawsko-praska - pielgrzymowanie w 2020 roku

Pielgrzymka odbedzie się w trzech grupach w dniach 16-26 sierpnia. Wyruszy tradycyjnie spod konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku, a zakończy sie u stóp jasnogórskiego klasztoru oo. paulinów w Częstochowie.

Hasło nawiązuje nieprzypadkowo do oczekiwanej we wrześniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Program pielgrzymi ma cel duchowego do niej przygotowania oraz lepsze poznanie tematyki związanej z ochroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Stąd także w pielgrzymce będą uczestniczyć przedstawiciele ruchów pro-life.

W tym roku pielgrzymującym będą nam towarzyszyć intencje:

  • błagalna o rozwój ruchu Pomocników i dobre przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego.
  • wynagradzająca za grzeszy przeciw życiu w naszym Narodzie.
  • dziękczynno-błagalna za czas Synodu Młodych z prośbą o trwałość jego owoców dla duszpasterstw młodzieżowych w diecezji.

Ruszyły już wstępne zapisy - na stronie pielgrzymki: pielgrzymkapomocnikow.pl. Tam także więcej szczegółów. Z uwagi na obostrzenia sanitarne i wymogi organizacyjne liczba uczestników w grupach podlega limitom. Rejestracja wstępna daje prawo pierwszeństwa przy zapisach do wybranej grupy.

UWAGA: Fakt zaszczepienia lub jego braku nie jest brany pod uwagę przy zapisie. Decyduje wyłącznie kolejność zgłaszania się pątników.

Jak w ubiegłych latach - będzie można pielgrzymiwać takze duchowo. Wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, organizatorzy zapraszają w trakcie pielgrzymki do pielgrzymowania duchowego. Odbywać się będzie w katedrze warszawsko-praskiej przy ulicy Floriańskiej 3 o godz. 18. W programie wspólna Msza Święta, konferencja i modlitwa.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter