29 maja
środa
Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XXXVIII Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi - ruszyły wstępne zapisy

Ocena: 0
1656

Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła zaprasza do wspólnego pielgrzymowania - w tym roku z o wiele większymi, niż poprzednio, limitami ilości pielgrzymujących. Uczestnikom pielgrzymki będzie towarzyszyć hasło zaczerpnięte ze Jasnogórskich Ślubów Narodu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego - „Stać na straży życia”.

Fot. diecezja warszawsko-praska - pielgrzymowanie w 2020 roku

Pielgrzymka odbedzie się w trzech grupach w dniach 16-26 sierpnia. Wyruszy tradycyjnie spod konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku, a zakończy sie u stóp jasnogórskiego klasztoru oo. paulinów w Częstochowie.

Hasło nawiązuje nieprzypadkowo do oczekiwanej we wrześniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Program pielgrzymi ma cel duchowego do niej przygotowania oraz lepsze poznanie tematyki związanej z ochroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Stąd także w pielgrzymce będą uczestniczyć przedstawiciele ruchów pro-life.

W tym roku pielgrzymującym będą nam towarzyszyć intencje:

  • błagalna o rozwój ruchu Pomocników i dobre przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego.
  • wynagradzająca za grzeszy przeciw życiu w naszym Narodzie.
  • dziękczynno-błagalna za czas Synodu Młodych z prośbą o trwałość jego owoców dla duszpasterstw młodzieżowych w diecezji.

Ruszyły już wstępne zapisy - na stronie pielgrzymki: pielgrzymkapomocnikow.pl. Tam także więcej szczegółów. Z uwagi na obostrzenia sanitarne i wymogi organizacyjne liczba uczestników w grupach podlega limitom. Rejestracja wstępna daje prawo pierwszeństwa przy zapisach do wybranej grupy.

UWAGA: Fakt zaszczepienia lub jego braku nie jest brany pod uwagę przy zapisie. Decyduje wyłącznie kolejność zgłaszania się pątników.

Jak w ubiegłych latach - będzie można pielgrzymiwać takze duchowo. Wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, organizatorzy zapraszają w trakcie pielgrzymki do pielgrzymowania duchowego. Odbywać się będzie w katedrze warszawsko-praskiej przy ulicy Floriańskiej 3 o godz. 18. W programie wspólna Msza Święta, konferencja i modlitwa.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Środa, VIII Tydzień wielkanocny
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć
i dać swoje życie jako okup za wielu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 32-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter