3 lutego
piątek
Blazeja, Oskara
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan zabiera głos wobec prześladowań w Nikaragui

Ocena: 4.8
792

Watykan zajął stanowisko wobec działań reżimu w Nikaragui. Stolica Apostolska, przez swojego przedstawiciela, ks. Juana Antonio Cruza Serrano, dołączyła do apelu Organizacji Państw Amerykańskich, która wezwała rząd Daniela Ortegi do zaprzestania prześladowań Kościoła oraz organizacji pozarządowych i mediów.

PAP/EPA/Jorge Torres

Rada Stała zatwierdziła kolejną rezolucję potępiającą „arbitralne restrykcje wobec organizacji religijnych” i ataki na Kościół. Oświadczenie pojawiło się tego samego dnia, kiedy policja w Nikaragui zakazała procesji Matki Boskiej Fatimskiej zaplanowanej na miniony weekend w archidiecezji Managua.

Ks. Serrano podkreślił, że Kościół „nie może nie wyrazić zaniepokojenia” wydarzeniami, które mają miejsce w tym latynoamerykańskim kraju.

Stolica Apostolska zapewnia jednocześnie tych, którzy są oddani dialogowi jako niezbędnemu instrumentowi demokracji i gwarantowi cywilizacji bardziej ludzkiej i braterskiej, że zawsze będzie z nimi współpracować 

– zapewnił dyplomata. Wezwał strony do znalezienia „dróg porozumienia opartych na szacunku i wzajemnym zaufaniu, szukających przede wszystkim wspólnego dobra i pokoju”.

Ta cicha wojna, którą prowadzą, aby prześladować Jezusa w jego Kościele w Nikaragui: to nie jest ogień, który przyszedł sprowadzić Jezus

– powiedział ponadto wczoraj podczas Mszy kard. Oscar Andres Rodriguez Maradiaga, należący do ściśle współpracującej z papieżem Rady Kardynałów.

Nie ustawajmy w czynieniu dobra, to znaczy ognia, który przynosi Jezus, aby nasza wiara wydawała obfite owoce 

– dodał duchowny.

Sandinistowski Front Wyzwolenia Narodowego jest przeciwnikiem Kościoła w Nikaragui od momentu przejęcia władzy kilkadziesiąt lat temu, ale ostatnie miesiące przyniosły znaczące pogorszenie położenia chrześcijan. W pałacu biskupim został ostatnio zatrzymany bp Rolando José Álvarez wraz ze swoimi współpracownikami. Wcześniej zamknięto osiem katolickich stacji radiowych. W Kostaryce nadal przebywają Misjonarki Miłosierdzia, wypędzone z kraju w czerwcu. Wydalono też nuncjusza apostolskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 lutego

Piątek, IV tydzień zwykły
Będę szukał oblicza Twego, Panie. *
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 14-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.1

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter