15 sierpnia
sobota
Napoleona, Stelii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa-Praga: dwie nowe wdowy konsekrowane

Ocena: 0
2538

W sobotę 29 kwietnia bp Marek Solarczyk przewodniczył Mszy świętej w katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Floriana i Michała Archanioła, podczas której pobłogosławił dwie wdowy.

fot. Jacek Kalinowski

Do grona konsekrowanych zostały włączone 62-letnia Halina Laskus z Parafii pw. św. Wojciecha w Wiązownie oraz 51-letnia Hanna Szydłowska z Parafii pw. Matki Odkupiciela w Wielgolasie Brzezińskim. Obie od 30 marca do 2 kwietnia przygotowywały się do tego wydarzenia na rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, które wygłosił dla nich o. Paweł Szpyrka SJ.

Na początku Mszy świętej, zwracając się bezpośrednio do wdów, bp Solarczyk mówił, że „dzisiaj, poprzez obrzęd błogosławieństwa waszego wdowieństwa, w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób pojawiła się w waszym życiu tajemnica śmierci waszych małżonków, którą z najcenniejszym szacunkiem trzeba wyrazić ciszą”.

W homilii bp Solarczyk odniósł się do fragmentu Psalmu 23, które określa Pana Jezusa jako Dobrego Pasterza. Nawiązał następnie do fragmentu Ewangelii św. Łukasza (Łk 10, 41-42), opisującego pobyt Jezusa u sióstr Łazarza. Bp Solarczyk przypomniał, że ukazuje ona nieustanne zaproszenie do tego, byśmy szli naszymi życiowymi drogami nie tylko bardziej zaangażowani, zajęci tak wieloma sprawami, zmęczeni, utrudzeni, ale byśmy przede wszystkim nie przeoczyli tego, co jest najpiękniejsze, najważniejsze, najbogatsze. – Tego wszystkiego, co sprawia, że nasze życie po śmierci ma sens – podkreślił.

Po homilii nastąpił obrzęd błogosławieństwa wdów. Przyjęły one krzyże i Słowo Boże.

W uroczystości wzięli udział proboszczowie z parafii pochodzenia wdów, a także kapłani i osoby konsekrowane z ich rodzin. Obecne byłe też ich rodziny i przyjaciele. Wszyscy po zakończeniu nabożeństwa składali im życzenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 sierpnia

Sobota, XIX Tydzień zwykły
+ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Stoi Królowa po Twojej prawicy.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 11,19; 12,1.3-6.10; Ps 45, 7 i 10-12. 14-15;1 Kor 15,20-26; Łk 1,39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter