28 maja
poniedziałek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: modlitwa o zdrowie dla abp. Hosera

Ocena: 0
1466

Animatorzy Żywego Różańca jeżdżący po parafiach diecezji warszawsko-praskiej i dający świadectwo swojej wiary modlili się wczoraj w bazylice katedralnej o zdrowie dla abp. Henryka Hosera SAC. Mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy Marek Solarczyk.

fot. Facebook / profil bp. Marka Solarczyka

W homilii zwrócił on uwagę na różnicę między nauczycielem a świadkiem. – Świadectwo nie jest wiedzą czy znajomością okoliczności, o której człowiek słyszał czy nauczył się o niej, by później o niej opowiadać. To doświadczenie, które w sobie niesie. Niekiedy może nie potrafić tego ubrać w słowa, ale to w nim żyje. On to wnosi w życie tych, którzy są obok niego – tłumaczył duchowny.

Podziękował również animatorom zaangażowanym w Dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci za modlitwę w intencji ordynariusza diecezji. – Dzięki waszemu oddaniu moc Bożego błogosławieństwa płynęła i wciąż płynie w stronę abp. Henryka Hosera, a poprzez niego również stronę całej naszej diecezji. Za tę wrażliwość i wytrwałą modlitwę serdecznie wam dziękuję – powiedział bp Solarczyk.

Po liturgii w podziemiach katedry odbyła się spotkanie formacyjne poświęcone orędziu fatimskiemu. W czasie konferencji biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej zachęcał do zwierzenia Boga. – W Fatimie Najświętsza Maryja Panna mówił o potrzebie modlitwy i pokuty zapewniając, że ostateczne zwycięstwo będzie należało do Boga. Jest to dla każdego z nas zachęta do zaufania Panu i Jego prowadzeniu, zwłaszcza w sytuacjach trudnych, które rodzą przygnębienie, które wydają się przeciwne Bogu i Ewangelii. Nie traćmy Ducha, bo Jezus zwycięży – zaapelował bp Solarczyk.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej do Żywego Różańca należy ponad 35,5 tys. członków Żywego Różańca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły