30 września
środa
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: górale przedstawią odezwę na Rok Miłosierdzia

Ocena: 0
843

Górale z zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan wezmą udział w warszawskim Orszaku Trzech Króli, w czasie jego trwania przedstawią odezwę na Rok Miłosierdzia Bożego i rocznicę chrztu Polski.

2016-01-06 12:30
jg / Warszawa (KAI), sg

"Ślebodni jako nasi Ojcowie stajemy pod Krzyżem, w sercu Polski, tak jak żyjemy pod Krzyżem na Giewoncie, w roku świętym Miłosierdzia, w roku rocznicy Chrztu Polski" – czytamy w tekście góralskiej odezwy.

"Dziś górale polscy wciąż z tą samą dumą i honorem i determinacją, pozostają w postawie gotowości do obrony tradycji, wiary i Ojcowizny" – podkreślają Podhalanie.

"Odpowiedzialni za pamięć i wiarę, stajemy tu w stolicy Polski, by przypominać, że krzyż ten co na Giewoncie i ten co na Placu Piłsudskiego, patrzy na całą Polskę od Tatr po Bałtyku fale i wzywa nas do wolności. Tutaj, u stóp krzyża, rozpoczyna się Wolność. Wolność dla której wzywa nas Chrystus, jest nam dana, a my mamy ją wziąć i nieść innym" – piszą górale z zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan.

Oddział Zakopane zaprasza do wspólnego świętowania w Zakopanem, u stóp krzyża na Giewoncie. – Spotkajmy się na uroczystościach fatimskich 15 maja 2016 r. Pytomy Wos piyknie – mówi Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan w Zakopanem.

Górale na zakończenie Orszaku Trzech Króli, o godz. 15.00, wezmą udział w modlitwie pod krzyżem papieskim na Placu Piłsudskiego. Tam odczytają tekst odezwy.

Z placu Piłsudskiego górale przejdą grając i kolędując, pod Pałac Prezydencki. Wieczorem, o godz. 18.00 będą natomiast uczestniczyć w Mszy Świętej w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu oraz koncercie kolęd i pastorałek po Eucharystii. Wystąpi m.in. zespół parafialny Giewont z Olczy.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Środa, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
«Pójdź za Mną»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 9,1-12.14-16; Ps 88,10b-15; Łk 9,57-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter