12 lipca
niedziela
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spotkanie papieża z prezydent Estonii

Ocena: 0
419

O ochronie środowiska, zmianach klimatu i wyzwaniach dla Europy rozmawiał w czwartek papież Franciszek z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid. Do spotkania doszło ponad rok po papieskiej wizycie w tej republice z okazji stulecia jej niepodległości.

PAP/EPA/REMO CASILLI / POOL

Dziennikarze, którzy obserwowali audiencję w Watykanie, poinformowali, że prezydent podarowała papieżowi rzeźbę przedstawiającą dłonie wzniesione do góry. "Te dłonie trzymają najmniejszych, wspierają ich. To znak świętości Estonii" - powiedziała Kaljulaid, wyjaśniając wymowę dzieła.

"W pani kraju wiele się marzy, jest wiele poezji" - zauważył Franciszek. Wręczył prezydent ogłoszone przez siebie dokumenty wyjaśniając, że najważniejsza jest ekologiczna encyklika "Laudato si'". "Ważne jest, by dalej stać na straży przyrody. My w Watykanie zebraliśmy sześć ton plastiku" - dodał papież.

"My zaś mamy problem z topnieniem lodów" - odparła prezydent Estonii. Kaljulaid rozmawiała też z szefem watykańskiej dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem. W wydanym komunikacie Watykan poinformował, że tematami rozmów była rola edukacji, sprawiedliwość społeczna, ochrona przyrody, a także sytuacja na Ukrainie oraz wyzwania stojące przed Europą.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 12 lipca

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Kto ma uszy, niechaj słucha!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 55,10-11; Ps 65,10-14; Rz 8,18-23; Mt 13,1-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter