28 stycznia
wtorek
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ŚDM: ponad 500 Gwatemalczyków wybiera się do Krakowa

Ocena: 0
694

Ponad pół tysiąca młodych mieszkańców Gwatemali wybiera się na tegoroczną edycję Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2016-03-08 22:52
mz (KAI/RSC) / Gwatemala, sg

Jak poinformowali przedstawiciele biura organizacyjnego ŚDM w Gwatemali, kursy przygotowujące młodzież na wyjazd do Polski działają już na terenie całego kraju.

Grupy, które udadzą się do Polski, funkcjonują w 34 miejscach, głównie przy parafiach. Szacuje się, że wśród tych, którzy zadeklarowali swój udział w lipcowej imprezie jest ponad 500 osób, zarówno młodzieży parafialnej, jak i członków ruchów oraz stowarzyszeń katolickich. Podczas tegorocznej wiosny młodzież z jednego z duszpasterstw spotka się z nimi, aby podzielić się swoim doświadczeniem udziału w ŚDM, a także animować debatę na temat miłosierdzia.

Równocześnie z kursami przygotowującymi do ŚDM, odbywającymi się zazwyczaj przez dwie godziny w każdą sobotę lub niedzielę, gwatemalska młodzież prowadzi zbiórki pieniędzy na pokrycie kosztów transportu.

Jedną z najbardziej oryginalnych inicjatyw gwatemalskiej młodzieży, służącej przygotowaniu duchowemu do wyjazdu do Krakowa była zorganizowana na początku marca br. pielgrzymka na aktywny wulkan Pacaya, o wysokości 2552 m n.p.m. W wyprawie uczestniczyły 24 osoby, członkowie ruchu Regnum Christi. Podczas wspinaczki odbywającej się jedną z najbardziej stromych tras prowadzących na wierzchołek młodzież odprawiła drogę krzyżową, a także medytowała fragment Ewangelii św. Mateusza, który papież Franciszek wybrał na tegoroczne ŚDM w Krakowie: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni dostąpią miłosierdzia".

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką
Dziś w Kościele: wtorek, III tydzień zwykły, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Sm 6,12b-15.17-19; Ps 24,7-8.9-10; Mk 3,31-35
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -