20 kwietnia
wtorek
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Radzymin: V Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca

Ocena: 0
389

– Różaniec jest szkołą miłości, która uczy pokory, cierpliwości oraz wierności Bogu i człowiekowi – podkreślił o. Andrzej Mikuć CSsR. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie odbyła się V Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej, która zgromadziłam ok. 1,5 tys. członków.

fot. Jacek Kalinowski

Przebiegała ona pod hasłem „Modlitwa różańcowa zmienia nasze serca i świat”. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, zaś homilię wygłosił o. Andrzej Mikuć CSsR.

Zakonnik podkreślił wartość modlitwy różańcowej. – Jest to proste, dostępne dla każdego bez wyjątku wezwanie, którym przyzywamy Najświętszą Maryję Pannę, by wraz z Nią oddawać chwałę Trójcy Przenajświętszej – powiedział kaznodzieja. Zwrócił uwagę, że celem modlitwy jest przeżywanie codzienności wraz z Bogiem. – Nie wystarczy jedynie wołać do Pana, naszym zadaniem jest w jedności z Nim podejmowanie naszych zwyczajnych obowiązków i powinności – podkreślił duchowny.

Zwrócił uwagę, że modlitwa różańcowa uczy również wierności. – Miłość wyrażamy w słowach i uczuciach. Kiedyś jednak one się kończą i wówczas pozostaje tylko trwanie w cierpliwości przy drugim. Tego właśnie nas uczy modlitwa różańcowa poprzez nieustanne powtarzanie "Zdrowaś Maryjo" – tłumaczył zakonnik. Jako przykład miłośnika i nauczyciela tej formy modlitwy podał św. Jana Pawła II.

Nawiązując na zakończenie liturgii do orędzia fatimskiego, bp Osial zwrócił uwagę, że w czasach współczesnych największym terenem walki złego ducha z człowiekiem jest małżeństwo i rodzina. – Stając wobec tak wielu zagrożeń i wyzwań pamiętajmy, że naszym orężem jest różaniec – podkreślił hierarcha. Wyraził przy tym radość z dynamicznego rozwoju Żywego Różańca w diecezji warszawsko-praskiej oraz Rodzinnych Kół Różańcowych.

Mszę świętą poprzedziła procesja fatimska, która przeszła z kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Radzyminie do sanktuarium św. Jana Pawła II. W programie zjazdu znalazły się również konferencja, świadectwa oraz wspólny różaniec.

W diecezji warszawsko-praskiej jest obecnie ponad 1,9 tys. kół różańcowych, w tym 517 rodzinnych. Z tego grona ok. 2 tys. osób włączyło się już w nieustanne Jerycho Różańcowe Diecezji Warszawsko-Praskiej, które rozpoczęło się w październiku 2015 roku. Uczestnicy swoją modlitwą obejmują zwłaszcza intencje Kościoła lokalnego. Wśród osób, które się zgłosiły, są także wierni z innych diecezji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
«Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 30-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter