26 czerwca
niedziela
Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przewodniczący Episkopatu apeluje o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku

Ocena: 0
541

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apeluje o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Hierarcha zapowiada, że 1 października w Kościele w Polsce odbędzie się Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku”.

fot. Marcin Mazur / Episkopat.pl

Przewodniczący Episkopatu poinformował, że o pomoc do Kościoła w Polsce, zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku. W kraju tym doszło we wrześniu do potężnych trzęsień ziemi, w których zginęło co najmniej 400 osób, a tysiące zostało rannych, pozbawionych domów i mieszkań oraz środków do życia.

Hierarcha zapowiedział, że 1 października w Kościele w Polsce odbędzie się Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Wezwał do modlitwy podczas Mszy świętych we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w rodzinach oraz domach zakonnych. – Proszę o modlitwę prywatną i wspólnotową podczas październikowych nabożeństw różańcowych – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

Dodał, że pomoc materialną można przekazywać za pośrednictwem Caritas Polska, wysyłając SMS z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), włączając się w organizowane w przed kościołami zbiórki ofiar, bądź dokonując bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych – z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.

Podczas Dnia Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku” do modlitwy wiernych odmawianej w czasie Mszy św. zostanie dołączone wezwanie: „Módlmy się za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku, prosząc Boga o potrzebną pomoc dla poszkodowanych, o pociechę dla tych, którzy stracili swoich bliskich oraz o życie wieczne dla zmarłych. Ciebie prosimy…”

Na zakończenie metropolita poznański, jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, serdecznie podziękował wszystkim Polakom za dotychczas hojnie okazywane wsparcie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 czerwca

Niedziela, XIII Tydzień zwykły
Mów, Panie, bo sługa Twój słucha.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9,51-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Zdrowa odpowiedzialność (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter