29 stycznia
sobota
Zdzisława, Franciszka, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ponad 2 mln widzów oglądało transmisje beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej

Ocena: 4.9
520

Ponad dwa miliony widzów śledziło 12 września Mszę św. beatyfikacyjną Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej transmitowaną na żywo za pośrednictwem najważniejszych stacji telewizyjnych, takich jak Telewizja Polska, Telewizja Trwam, Telewizja Republika, TVN24, Polsat News, a także międzynarodowa stacja EWTN Global Catholic Network.

Fot. PAP/Andrzej Lange

Beatyfikację transmitowały także stacje radiowe takie jak m.in. Polskie Radio, Radio dla Ciebie, Radio Plus, Radio Fara, Radio Maryja, Katolicka Rozgłośnia Radiowa Fiat, Radio Jasna Góra, Radio Wnet, Radio Kraków; relację przygotowała również Agencja Reutera.

Biuro Programu „Niepodległa” zapewniło telebimy, dzięki którym wierni w 16 lokalizacjach w całej Polsce mogli wspólnie oglądać transmisję uroczystości i w ten sposób łączyć się z zebranymi w Świątyni Opatrzności Bożej.

Wspólne oglądanie transmisji telewizyjnych lub internetowych zorganizowały także u siebie parafie.

W samych tylko mediach społecznościowych Archidiecezji Warszawskiej odnotowano: ponad 62 tys. odtworzeń transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej na You Tube, a ponad 16 tys. wyświetleń na Facebooku. Obie te wielkości nadal rosną.

Uroczysty koncert „Soli Deo" zorganizowany w przeddzień beatyfikacji w Świątyni Opatrzności Bożej był transmitowany na żywo na portalu niepodlegla.gov.pl oraz na profilach Niepodległej oraz Archidiecezji Warszawskiej w mediach społecznościowych. Łącznie obejrzało go w internecie kilkadziesiąt tysięcy widzów. Koncert dostępny jest stale na profilu Niepodległej w serwisie YouTube, gdzie wciąż można obejrzeć nagranie.

Ponadto, pod patronatem Archidiecezji Warszawskiej Wydawnictwo Stacja7, przy wsparciu Biura Programu „Niepodległa”, przygotowało wznowienie publikacji „Ojciec wolnych ludzi” autorstwa Pawła Zuchniewicza, będącej beletryzowaną opowieścią o życiu kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nowemu wydaniu, opracowanemu w atrakcyjnej szacie graficznej, towarzyszy portal ojciecwolnychludzi.stacja7.pl z grami, podcastami i licznymi materiałami dydaktycznymi, przygotowanymi w oparciu o nauczanie Prymasa.

Adresowany do młodzieży projekt „Wolni Ludzie” to okazja do dyskusji o wartościach takich jak poszanowanie wolności, godności i praw człowieka, a także o budowaniu wolnej i niepodległej Polski. Od roku 2021 publikacja znalazła się na liście lektur szkolnych dla szkół ponadgimnazjalnych.

Przeczytaj także: Już błogosławieni!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 stycznia

Sobota, III Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter