10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polska w Iter Europeum: bez wartości Europa przestanie istnieć

Ocena: 0
540

W Unii Europejskiej to Polska przypomina o tym, że wartości są najważniejsze i w tym zgadzamy się całkowicie ze Stolicą Apostolską – zauważa ambasador Janusz Kotański przy okazji trwającej w Rzymie inicjatywy Iter Europeum.

Fot. VaticanMedia - Fasada kościoła pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Rzymie

Z okazji 50-lecia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską i Unią Europejską unijna ambasada przy Watykanie postanowiła wytyczyć szlak łączący kościoły krajów Unii w Wiecznym Mieście. W minioną niedzielę na tym szlaku znalazł się polski kościół św. Stanisława.

Cieszy nas niezmiernie pomysł Iter Europeum zgłoszony przez panią ambasador Unii Europejskiej przy Stolicy Apostolskiej. Należy pokazywać kościoły europejskich krajów, by obywatele tych państw nie zapomnieli, jakie są ich korzenie

– mówi ambasador Janusz Kotański.

Polska została członkiem Unii Europejskiej, bo w Europie była wszak zawsze, zachęcona do tego przez św. Jana Pawła II, który podkreślał, że nasze korzenie europejskie są niezwykle istotne dla dalszego rozwoju Europy.
Obecnie Polska rozwija się gospodarczo znakomicie, a zarazem ma najniższe bezrobocie ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. To ważne, ale nie najważniejsze.
Najważniejsze dla nas jest bowiem to, by pozostać wiernym korzeniom chrześcijańskiej cywilizacji, greckiej filozofii i rzymskiemu prawu. To Polska przypomina o tym, że wartości są najważniejsze. W tym zgadzamy się całkowicie ze Stolicą Apostolską. Polska pamięta o tym, że bez wartości, bez ich ochrony, Europa przestanie istnieć

- dodaje.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 sierpnia

Czwartek, XIX tydzień zwykły – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 18,21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter