9 czerwca
piątek
Pelagii, Dominika, Efrema
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymka Totus Tuus

Ocena: 0
432

Abp Henryk Hoser SAC 9 sierpnia odwiedził na trasie pielgrzymów Praskiej Pielgrzymki „Totus Tuus” i przeszedł z nimi odcinek przed Studzianną.

fot. Irena Świerdzewska

W tamtejszym sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej przewodniczył Mszy Świętej, a w homilii zachęcał do opierania życia osobistego i rodzinnego na wartościach chrześcijańskich, co jest także gwarancją szczęścia małżeńskiego.

Nawiązując do czczonego w sanktuarium w Studziannie obrazu Świętej Rodziny, zachęcał do budowania kultury życia rodzinnego. Wspólnotę posiłków i rodzinnej modlitwy wskazał jako jedną z istotnych przestrzeni kształtowania wzajemnych relacji. – Cicha apostazja mieszkańców Europy prowadzi do nieuchronnej zagłady całej kultury atlantyckiej – wskazał, omawiając współczesne zagrożenia. Zaapelował do pątników, by poprzez świadectwo swojego życia byli gwarantem ciągłości chrześcijańskiej Europy, która kiedyś była nauczycielką narodów, a dziś jest przedmiotem zgorszenia.

W pielgrzymce na Jasną Górę w siedmiu grupach zmierza ponad czterystu pątników. Pielgrzymka „Totus Tuus” ma charakter rodzinny, idzie w niej wiele rodzin z dziećmi. – Pielgrzymuję po raz dwudziesty. Jestem szczęśliwy, że w tym roku razem ze mną idzie córka z mężem i z dwójką dzieci, najmłodsze, kilkumiesięczne, jeszcze w wózku – mówi Krzysztof Obrębski. Duszpastersko pomaga piętnastu kleryków z praskiego seminarium. Pielgrzymka połączona jest z Ogólnopolską Pielgrzymką Strażacką.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 czerwca

Piątek - IX Tydzień zwykły
Pan dźwiga poniżonych.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter