8 grudnia
środa
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymka szkół papieskich na Jasnej Górze

Ocena: 0
337

Ok. 5 tys. uczestników spodziewają się organizatorzy dwudniowej XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, która rozpoczyna się w środę na Jasnej Górze. Tegoroczne spotkanie włącza się w narodowe dziękczynienie za bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W trakcie pielgrzymki uczniowie i nauczyciele szkół papieskich podziękują biskupowi Henrykowi Tomasikowi za dotychczasową opiekę. Hasłem spotkania będą słowa: „Nie lękajcie się!”.

Przestrzelony pas papieskiej sutanny jest jednym z wielu wotów złożonych Matce Boskiej Jasnogórskiej przez Jana Pawła II. Zanajduje się w gablocie po lewej stronie Jej cudownego obrazu

W ubiegłym roku pandemia spowodowała, że w pielgrzymce uczestniczyli tylko przedstawiciele szkół. Jutro na Jasną Górę przybędzie 5 tys. osób ze 150 szkół. 6 października zapraszamy do kaplicy Matki Bożej na Apel Jasnogórski, który poprowadzi biskup radomski Marek Solarczyk

- powiedział Radiu Plus Radom jeden z założycieli rodziny szkół papieskich Zbigniew Gumiński.

Główne uroczystości będą miały miejsce 7 października. O godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem duszpasterza rodziny szkół papieskich biskupa Henryka Tomasika.
W trakcie liturgii pożegnamy biskupa Henryka, który towarzyszył naszej rodzinie przez długie lata

- powiedział Zbigniew Gumiński.

Tegoroczna pielgrzymka włącza się również w narodowe dziękczynienie za Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego. - To będzie wyraz naszej pamięci, szacunku i uznania dla Jego życia i posługi pasterskiej - dodał Zbigniew Gumiński.

Na Jasnej Górze uczniowie szkół papieskich spotkają się także z ks. Dariuszem Kowalczykiem - przewodniczącym Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Gorąco zachęcamy wszystkie szkoły do włączenia się w organizację Dnia Papieskiego zarówno w szkołach, jak i środowiskach lokalnych. Jesteśmy dumni, że możemy budować żywy pomnik św. Jana Pawła II poprzez wspieranie zbiórki na rzecz stypendystów fundacji. Z góry dziękujemy też za zaangażowanie w tak ważny dla jedności Kościoła w Polsce projekt

- powiedział Zbigniew Gumiński.

Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża z Polski jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II. Idea zrodziła się w 1998 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Rodzinne współdziałanie daje możliwość wspólnego pogłębiania wiary, stwarza różne płaszczyzny wymiany doświadczeń i umożliwia poznawanie regionalnych kultur. Obecnie coraz liczniej powstają diecezjalne Rodziny Szkół Jana Pawła II.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 grudnia

Środa, II Tydzień Adwentu
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Oto Ja służebnica Pańska,
niech Mi się stanie według twego słowa!

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter