26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież Franciszek przybył do Budapesztu

Ocena: 0
386

Na zakończenie trwającego w tym mieście 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego jednodniową wizytę w stolicy Węgier składa papież Franciszek. W ten sposób rozpoczął swoją 34. podróż apostolską do Budapesztu i na Słowację. Wśród upominków od lecących z Ojcem Świętym dziennikarzy, znalazło się także zdjęcie kard. Stefana Wyszyńskiego, który zostanie dziś beatyfikowany w Warszawie.

EPA/HUNGARIAN PRIME MINISTER OFFICE/GERGELY BOTAR HANDOUT

Po oficjalnym powitaniu na budapesztańskim lotnisku Franciszek udał się do Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie zaplanowano spotkania z prezydentem i premierem Węgier, węgierskimi biskupami, a następnie z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich i gminy żydowskiej.

Kulminacyjnym punktem dzisiejszego dnia będzie Statio Orbis, Msza odprawiona na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, której przewodniczyć będzie Ojciec Święty. Papież łącznie spędzi na Węgrzech siedem godzin, a następnie odleci na Słowację.

Jednym z głównych celów podróży papieża Franciszka na Węgry jest upamiętnienie męczenników i wyznawców, którzy na tych terenach od wieków świadczyli o Chrystusie. Papież zamierza przypomnieć także znaczenie jakie miała dla Europy misja ewangelizacyjna Apostołów Słowian, Cyryla i Metodego. Ojciec Święty podkreśli także potrzebę dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego.

Franciszek będzie trzecim papieżem w czasach nowożytnych, który weźmie udział w Kongresie Eucharystycznym, po Pawle VI i Janie Pawle II.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter