22 stycznia
wtorek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież Franciszek pozdrowił mieszkańców Korei

Ocena: 0
1463

Po modlitwie Anioł Pański papież Franiszek przekazał pozdrowienia dla "umiłowanego narodu koreańskiego" oraz życzenia pomyślnych rozmów pokojowych.

fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Papież wspomniał też o beatyfikacji s. Marii od Niepokalanego Poczęcia, czyli Adeli de Batz de Trenquelléon, która odbędzie się dziś we francuskim Agen oraz pozdrowił imiennie niektóre grupy pielgrzymów.

Oto polski tekst pozdrowień papieskich:


Drodzy bracia i siostry,


Pragnę raz jeszcze, aby do umiłowanego narodu koreańskiego dotarła moja szczególna myśl w duchu przyjaźni i modlitwy. Oby rozmowy, które w najbliższych dniach odbędą się w Singapurze, mogły przyczynić się do rozwoju pozytywnej drogi, która zapewni pokojową przyszłość Półwyspowi Koreańskiemu i całemu światu. Prośmy o to Pana. Wszyscy razem módlmy się do Maryi, Królowej Korei, aby towarzyszyła tym rozmowom. Zdrowaś Mario...

Dzisiaj w Agen we Francji zostanie ogłoszona błogosławioną siostra Maria od Niepokalanego Poczęcia, w świecie Adela de Batz de Trenquelléon. Żyła na przełomie XVIII i XIX wieku, założyła Instytut Córek Maryi Niepokalanej, zwanych marianistkami. Wychwalajmy Pana za tę Jego córkę, która poświęciła swe życie Jemu i służbie braciom.

Pozdrawiam was wszystkich, drodzy rzymianie i pielgrzymi: grupy parafialne, rodziny, stowarzyszenia. W szczególności pozdrawiam wiernych przybyłych z Hiszpanii: z Murcji, Pampeluny i Logroño. A z Włoch - z Neapolu, młodzież z Mestrino i grupę sportową strzelców alpejczyków z Legnago.

Życzę wam dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie modlić się za mnie. Smacznego obiadu i do widzenia!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -