18 sierpnia
czwartek
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do Polaków: nieście z odwagą Ewangelię Chrystusa!

Ocena: 5
1401

„Zachęcam wszystkich – a zwłaszcza młodych – aby w mocy Ducha Świętego nieśli z odwagą i entuzjazmem Ewangelię Chrystusa przyszłym pokoleniom" - powiedział Ojciec Święty w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji. Papież nawiązał do piątej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wezwał wiernych do ewangelizowania nowych pokoleń.

Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Po wakacyjnej przerwie zostały wznowione audiencje środowe. Spotkania z papieżem odbywają się w Auli Pawła VI z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Ojciec Święty komentując list do Galatów nawiązał do osoby św. Pawła, który pisząc do chrześcijan w Rzymie, przedstawił się jako „sługa Chrystusa Jezusa, z powołania apostoł, przeznaczony do głoszenia Ewangelii Bożej” (Rz 1, 1). Podkreślił, że miał on świadomość bycia wybranym, aby nieść Ewangelię wszystkim, i nie mógł czynić nic innego, jak tylko poświęcić się całkowicie tej misji.

Ewangelia jest kerygmatem, głoszeniem śmierci i zmartwychwstania Jezusa jako źródła zbawienia. (…) Ewangelia jest wypełnieniem obietnic i zbawieniem oferowanym wszystkim ludziom. Kto ją przyjmuje zostaje pojednany z Bogiem, jest przyjęty jako prawdziwy syn i otrzymuje dziedzictwo życia wiecznego

– podkreślił papież.

Przeczytaj także: Ojciec Święty: nie można negocjować z Ewangelią

Słowa Franciszka skierowane do Polaków:

Serdecznie pozdrawiam Polaków.

Z żywą pamięcią czasu łaski, jaki pięć lat temu przeżywaliśmy w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży, zachęcam wszystkich – a zwłaszcza młodych – aby w mocy Ducha Świętego nieśli z odwagą i entuzjazmem Ewangelię Chrystusa przyszłym pokoleniom. Z serca wam błogosławię!

Pozdrawiając pielgrzymów Ojciec Święty powierzył wszystkich wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny przypominając, że jutro obchodzone jest święto poświęcenia Bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie czczona jest m.in. ikona Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani).

Zobacz także: Franciszek apeluje o konkretną pomoc dla Libanu

Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpnia

Czwartek, XX tydzień zwykły
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 1-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter