27 stycznia
poniedziałek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pakistan: wydano Katechizm w języku urdu

Ocena: 0
745

– Po trzynastu latach intensywnej pracy Katechizm Kościoła Katolickiego został przetłumaczony na język urdu, a przekład zatwierdzony przez Stolicę Świętą i opublikowany w Pakistanie – poinformował ks. Robert Mc Culloch, który przez 34 lata pracował w tym azjatyckim kraju.

2016-03-08 22:51 
RV / Lahaur, sg

– Cieszymy się, że ma to miejsce w Roku Jubileuszowym – powiedział misjonarz.

Misjonarz ze Zgromadzenia św. Kolumbana tłumaczył Katechizm razem z Emmanuelem Neno, świeckim sekretarzem komisji episkopatu Pakistanu ds. katechizacji. Jak podkreśla, była to bardzo żmudna praca, ponieważ nie chciano używać terminów pochodzących z łaciny lub innych języków europejskich: „Stworzyliśmy nowe słowa w języku urdu, np. na tłumaczenie pojęcia przeistoczenia”.

Abp Sebastian Shaw z Lahauru podkreśla, że Katechizm będzie impulsem do odnowy katechizacji w Pakistanie, „narzędziem, które pomoże wzrastać ku świętości, a w Roku Świętym jest to prawdziwe dzieło miłosierdzia dla wspólnoty katolickiej w naszym kraju”. Będzie on pomocny nie tylko w duszpasterstwie, ale także w dialogu międzyreligijnym, ponieważ wielu przywódców muzułmańskich korzysta z niego, aby lepiej poznać chrześcijaństwo i nauczanie Kościoła katolickiego. Publikacja została sfinansowana m.in. przez Konferencję Episkopatu Włoch i stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 stycznia

Pan moim światłem  i zbawieniem moim
Dziś w Kościele: niedziela, III tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 8, 23b–9, 3; Ps 27 (26),1bcde. 4. 13-14; 1 Kor 1,10-13.17; Mt 4, 12-17
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -