26 września
poniedziałek
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Orędzie Patriarchy Jerozolimy na Boże Narodzenie

Ocena: 2.9
325

„Narodziny Jezusa są najpotężniejszym znakiem i przesłaniem nadziei w świecie pogrążonym w cieniu strachu i niepewności spowodowanych pandemią koronawirusa” – powiedział w orędziu na Boże Narodzenie łaciński patriarcha Jerozolimy. Zaznaczył, że pomimo trudności, powinniśmy wykorzystać ten czas, aby radować się obecnością Zbawiciela.

Fot. VaticanMedia

To przesłanie abp Pierbattista Pizzaballa przekazał także chrześcijanom mieszkającym w Strefie Gazy, których odwiedził tuż przed Bożym Narodzeniem. Od 13 lat żyją oni w izolacji narzuconej przez stronę izraelską, która nie pozwala im na swobodne przemieszczanie się. Sytuacja materialna i pandemiczna jest tam bardzo poważna. Patriarcha zachęcał ciepiących chrześcijan, aby wcielali swoją wiarę w Jezusa w konkretną rzeczywistość i nie tracili nadziei, ponieważ poprzez przyjście na świat Bóg nas wyzwala. Te same słowa skierował teraz do wszystkich chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej.

Pan Bóg daje nam pokój. Z Jerozolimy i Betlejem, gdzie przeżywamy Boże Narodzenie, przesyłam wam wszystkim, waszym dzieciom, rodzinom i wspólnotom, najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Mam nadzieję, że potraficie wykorzystać ten czas świętowania i radować się z narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Choć obecnie nie jest możliwe odwiedzanie Ziemi Świętej, to przecież wiemy, że wkrótce ruch pielgrzymkowy zostanie przywrócony. Wspólnota chrześcijan ciężko pracuje, aby – gdy tylko to się stanie – wszystko było przygotowane na powrót pielgrzymów. Jeszcze raz radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

– powiedział łaciński patriarcha Jerozolimy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 września

Poniedziałek, XXVI tydzień zwykły, Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana
albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Niech wyrok o mnie wyjdzie od Ciebie, *.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9, 46-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter