29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ojciec Święty skierował przesłanie do uczestników konferencji w Warszawie

Ocena: 0
534

„Tylko stawiając czoła prawdzie o wykorzystywaniu i szukając pokornie przebaczenia ofiar, Kościół będzie mógł na nowo stać się przystanią dla wszystkich, którzy są w potrzebie” – powiedział Franciszek w wideoprzesłaniu skierowanym do uczestników międzynarodowej konferencji o ochronie nieletnich w Kościele, która rozpoczyna się 19 września w Warszawie.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Wezmą w niej udział przedstawiciele Stolicy Apostolskiej oraz reprezentanci Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest zintegrowanie działań w zakresie zapobiegania wykorzystywaniu seksualnemu osób małoletnich. Konferencja przeanalizuje stan odpowiedzi Kościoła na kryzys wykorzystywania seksualnego w naszej części świata oraz przyjrzy się trudnościom napotykanym w walce z tym zjawiskiem.

W wideoprzesłaniu papież podkreślił, że ochrona najbardziej bezbronnych przed wykorzystaniem jest naszą wspólną misją.

Jednym z głównych zadań Kościoła jest obecnie zastanowienie się nad tym, w jaki sposób może on jeszcze skuteczniej zapobiegać takim przypadkom.

– powiedział Franciszek.

Zachęcam was do wsłuchiwania się w głos ofiar i do zaangażowania w dyskusję. Dotyczy ona nie tylko przyszłości Kościoła w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także serc chrześcijan. Nie jesteście pierwszymi, na których spoczęła odpowiedzialność podjęcia tych koniecznych kroków i jest też mało prawdopodobne, że będziecie ostatnimi. Wiedzcie jednak, że nie jesteście sami w tych trudnych czasach. Uznanie naszych błędów i upadków może spowodować, że poczujemy się bardzo słabi, ale może też być czasem łaski, ogołocenia, który otwiera nowe horyzonty miłości i wzajemnej służby. Uznając własne błędy, nie mamy się czego bać, bo to sam Pan doprowadzi nas do tego momentu. Zachęcam was, byście byli pokornymi narzędziami Pana i sługami ofiar wykorzystywania.

– podkreślił Ojciec Święty.

Przeczytaj także: Międzynarodowa konferencja o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej (19-22 września)

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter