20 stycznia
czwartek
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ojciec Święty skierował przesłanie do uczestników konferencji w Warszawie

Ocena: 0
493

„Tylko stawiając czoła prawdzie o wykorzystywaniu i szukając pokornie przebaczenia ofiar, Kościół będzie mógł na nowo stać się przystanią dla wszystkich, którzy są w potrzebie” – powiedział Franciszek w wideoprzesłaniu skierowanym do uczestników międzynarodowej konferencji o ochronie nieletnich w Kościele, która rozpoczyna się 19 września w Warszawie.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Wezmą w niej udział przedstawiciele Stolicy Apostolskiej oraz reprezentanci Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest zintegrowanie działań w zakresie zapobiegania wykorzystywaniu seksualnemu osób małoletnich. Konferencja przeanalizuje stan odpowiedzi Kościoła na kryzys wykorzystywania seksualnego w naszej części świata oraz przyjrzy się trudnościom napotykanym w walce z tym zjawiskiem.

W wideoprzesłaniu papież podkreślił, że ochrona najbardziej bezbronnych przed wykorzystaniem jest naszą wspólną misją.

Jednym z głównych zadań Kościoła jest obecnie zastanowienie się nad tym, w jaki sposób może on jeszcze skuteczniej zapobiegać takim przypadkom.

– powiedział Franciszek.

Zachęcam was do wsłuchiwania się w głos ofiar i do zaangażowania w dyskusję. Dotyczy ona nie tylko przyszłości Kościoła w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także serc chrześcijan. Nie jesteście pierwszymi, na których spoczęła odpowiedzialność podjęcia tych koniecznych kroków i jest też mało prawdopodobne, że będziecie ostatnimi. Wiedzcie jednak, że nie jesteście sami w tych trudnych czasach. Uznanie naszych błędów i upadków może spowodować, że poczujemy się bardzo słabi, ale może też być czasem łaski, ogołocenia, który otwiera nowe horyzonty miłości i wzajemnej służby. Uznając własne błędy, nie mamy się czego bać, bo to sam Pan doprowadzi nas do tego momentu. Zachęcam was, byście byli pokornymi narzędziami Pana i sługami ofiar wykorzystywania.

– podkreślił Ojciec Święty.

Przeczytaj także: Międzynarodowa konferencja o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej (19-22 września)

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

Czwartek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. św. Fabiana, papieża i męczennika/ wsp. św. Sebastiana, męczennika
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 3,7-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter