28 stycznia
sobota
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowi kapłani archidiecezji warszawskiej

Ocena: 0
2572

W warszawskiej bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela kard. Kazimierz Nycz udzielił święceń kapłańskich II st. 19. diakonom - nowym księżom dla archidiecezji warszawskiej.
Przedstawiamy relację ze święceń, sylwetki neoprezbiterów i ich pierwsze przydziały do parafii.

Fot. Radek Molenda

Piętnastu z neoprezbiterów przygotowywało się do kapłaństwa w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, czterech w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym "Redemptoris Mater”. Również oni przez najbliższe 4 lata będą posługiwać w archidiecezji warszawskiej.

Relacja ze święceń.

Absolwenci warszawskiego WMSD:

   Tomasz Jan Barański z parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, 28 lat. Przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej studiował m.in. ratownictwo medyczne. Pierwsza parafia: św. Wojciecha w Warszawie, w dekanacie wolskim.

 

   Artur Wawrzyniec Kaczyński z parafii NMP Królowej Pokoju w Banioszcze, 28 lat. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia licencjackie z matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsza parafia: Narodzenia NMP w Komorowie, w dekanacie pruszkowskim.

 

   Michał Tomasz Kisiel z parafii św. Kazimierza w Warszawie, 30 lat. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra ochrony środowiska na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pierwsza parafia: św. Jana Kantego w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.

 

   Maciej Kulesza, 26 lat. Przed seminarium studiował na Wydziale Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, stypendysta m.in. wydziału muzyki elektronicznej w Oure w Danii. Pierwsza parafia: Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.

 

   Andrzej Piotr Kunicki z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, 40 lat. Ukończył studia licencjackie i magisterskie z pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Przez kilka lat pracował, jako kierowca w Miejskich Zakładach Autobusowych. Pierwsza parafia: MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

 

   Grzegorz Lech Pakowski z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie, 31 lat. W toku międzywydziałowych indywidualnych studiów humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim uzyskał tytuł licencjata ze stosunków międzynarodowych, magistra prawa oraz filologii węgierskiej. Pierwsza parafia: św. Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim.

 

   Markos Płoński z parafii św. Judy Tadeusza Apostoła w Warszawie, 25 lat. W czasie formacji seminaryjnej odbywał praktyki w parafiach na Żoliborzu, Ursynowie, Ochocie oraz w Piasecznie. Pierwsza parafia: św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej, w dekanacie brwinowskim.

 

   Łukasz Marek Ręczek z parafii Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim, 31 lat. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po pierwszych ślubach zakonnych rozpoczął formację w seminarium w Obrze. W 2016 roku przeniósł się do seminarium warszawskiego. Pierwsza parafia: św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dekanacie ursuskim.

 

   Tomasz Remigiusz Różacki z parafii św. Pawła Apostoła w Elblągu, 25 lat. Formację rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Na czwartym roku przeniósł się do Warszawy, aby w przyszłości związać swoją posługę kapłańską z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego. Pierwsza parafia: Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

 

   Marek Jacek Ruciński z parafii Niepokalanego Serca NMP w Woli Piskulinej, 27 lat. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył diecezjalne studium organistowskie w Tarnowie. Pierwsza parafia: Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie, w dekanacie błońskim.

 

   Augustyn Stanisław Sękowski z parafii św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym, 61 lat. Do seminarium wstąpił po śmierci żony. Święcenia kapłańskie przyjął w tej samej archikatedrze, w której 38 lat temu zawarł sakramentalne małżeństwo. Pierwsza parafia: św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w dekanacie kampinoskim.

 

   Łukasz Starczewski z parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, 31 lat. Przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz współpracował z włocławską edycją „Przewodnika Katolickiego”. Pierwsza parafia: św. Wojciecha w Warszawie, w dekanacie wolskim.

 

   Marcin Wiśniewski z parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, 43 lata. Studiował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, którą ukończył z tytułem magistra inżyniera biotechnologii, a następnie obronił doktorat i habilitację z nauk weterynaryjnych. Pierwsza parafia: bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

 

   Radosław Wołkowycki z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, 25 lat. W 2010 roku ukończył kurs lektorski prowadzony przez Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Pierwsza parafia: św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim.


   Michał Wszeborowski z parafii Świętego Krzyża w Łomży, 32 lata. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pierwsza parafia: św. Marii Magdaleny w Magdalence, w dekanacie raszyńskim.

 

Absolwenci ASD „Redemptoris Mater”:

   Wojciech Tadeusz Burzyński z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu, 30 lat. Od 19 roku życia związany jest z Drogą Neokatechumenalną. W czasie formacji seminaryjnej odbył praktyki ewangelizacyjne m.in. w Niemczech, Włoszech, Izraelu oraz na Litwie. Pierwsza parafia: św. Tomasza Ap. w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

 

   Cezary Tomasz Graczyk z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy, 54 lata. Od 25 roku życia należy do Drogi Neokatechumenalnej. Ukończył studia na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Pierwsza parafia: MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

 

   Luca Rossi, 35 lat. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia magisterskie z informatyki na uniwersytecie w Padwie. Przez półtora roku pomagał jako katechista wędrowny Drogi Neokatechumenalnej w Irlandii. Pierwsza parafia: NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim.

 

   Krzysztof Dariusz Ważyński z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, 45 lat. Od 14 roku życia związany ze wspólnotą Drogi Neokatechumenalnej. Z zawodu – informatyk, przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej kierował działem informatyki w spółce budowlanej. Pierwsza parafia: św. Anny w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim.

(zdjęcia neoprezbiterów: archidiecezja warszawska)

W kolejnych dniach miały miejsce translokaty, czyli zmiany miejsc posługiwania księży proboszczów, a także wikariuszów oraz inne zmiany na urzedach kapłańskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Sobota, III tydzień zwykły - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter