27 stycznia
środa
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowa strona internetowa poświęcona encyklice "Fratelli Tutti"

Ocena: 0
109

W Watykanie powstała nowa strona internetowa poświęcona encyklice Fratelli Tutti: www.fratellitutti.va. W tej chwili jest ona dostępna w trzech językach: włoskim, angielskim i hiszpańskim. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona także strona w języku polskim oraz w innych językach.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Strona została stworzona we współpracy z Dykasterią ds. Komunikacji. Ma na celu rozpowszechnianie przesłania o braterstwie i przyjaźni społecznej w sposób całościowy, pogłębiając i udostępniając wszystkie najważniejsze treści obecne w Encyklice oraz nauczaniu Ojca Świętego. Menu strony głównej, które w swojej kolorystyce przypomina pomarańczowe papierowe wydanie Encykliki, jest podzielone na sekcje, stale aktualizowane: „Fratelli Tutti”, z ogólnym wprowadzeniem; „Encyklika”, gdzie można pobrać tekst w dostępnych językach i przejrzeć nagranie wideo z konferencji prezentującej dokument w dniu 4 października, „Refleksje", które zawierają komentarze i analizy poszczególnych działów Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, reprezentantów Kościołów lokalnych, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, środowisk zakonnych i innych; a także międzynarodowych ekspertów.

W dalszej kolejności znajduje się sekcja: „Aktualności", w których prezentowane są artykuły dziennikarskie, filmy i wywiady związane z encykliką; „Zasoby", które gromadzą infografie i inne materiały do pogłębionego studium i refleksji, takie jak „Modlitwa do Stwórcy" ułożona specjalnie dla Encykliki. Wreszcie, strony zawierają multimedialny link do kanału społecznościowego Twittera, który umożliwia bezpośrednie dzielenie się interesującymi sekcjami.

Ważne okno w sekcji „Aktualności" poświęcone jest bezpośredniemu odnośnikowi do najnowszych wiadomości z Watykanu, dostosowanemu stylistycznie do wyglądu strony.

Trwają prace nad rozszerzeniem ilości języków, w których będą dostępne różne treści, a także nad sekcją, w której znajdą się filmy wideo z prezentacji Encykliki (niektóre z nich są już widoczne na Youtube w playliście „Fratelli tutti"), a także nad przestrzenią do dzielenia się wkładem Kościołów lokalnych, organizacji, stowarzyszeń i wspólnot religijnych, ale nie tylko, jak na przykład „Inicjatywy" mające na celu realizację przesłania dokumentu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Środa, III Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 4,1-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Terapia Duchowa
na czas epidemii
+ Informacje o odpustach
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemiiE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter