22 stycznia
sobota
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nadzwyczajni szafarze w dzień swojego patrona

Ocena: 0
1664

– Każdy uczeń Chrystusowy jest w pewnym sensie szafarzem Bożym. Mamy służyć drugim darami Bożymi - mówił bp Romuald Kamiński podczas Mszy Świętej w Katedrze Warszawsko-Praskiej we wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego.

fot. Michał Pietruszka/Idziemy

W katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze, 7 września, we wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, bp Romuald Kamiński przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. W czasie liturgii siostry loretanki modliły się o kanonizację swojego założyciela, a nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, którym patronuje błogosławiony, prosili o potrzebne łaski na początek nowego roku formacyjnego. W uroczystości wzięło udział 130 szafarzy.

– Każdy uczeń Chrystusowy jest w pewnym sensie szafarzem Bożym. Mamy służyć drugim darami Bożymi, umocnieni Bożą łaską, której nie możemy zachować tylko dla siebie – przypominał w homilii ordynariusz warszawsko-praski. Przywołał również działalność patrona dnia, który prężnie działał na rzecz ewangelizacji i pokazał drogę ku temu poprzez prasę katolicką.

– Na terenie naszej parafii są chorzy, którzy potrzebują Komunii co tydzień, i jest to możliwe tylko dzięki szafarzom, bo księża w niedzielę nie znaleźliby czasu, żeby ich wszystkich odwiedzić – wyjaśnia ks. Konrad Biskup z parafii katedralnej.

– Bycie szafarzem to dawanie świadectwa. Chodząc do chorych z Panem Jezusem lub udzielając Go w czasie Eucharystii, człowiek musi być przykładem wiary w codziennym życiu – mówi Adam Grajwer z parafii Najczystszego Serca Maryi na Grochowie.

– Szafarstwo to dla mnie łaska bycia blisko ołtarza. To motywuje do pracy nad swoim postępowaniem – dodaje Andrzej Łukomski z parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

Sobota, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. Najświętszej Maryi Panny w sobotę/ wsp. św. Wincentego, diakona i męczennika/ wsp.  św. Wincentego Pallottiego
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 3,20-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter