2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nadzwyczajni szafarze w dzień swojego patrona

Ocena: 0
1714

– Każdy uczeń Chrystusowy jest w pewnym sensie szafarzem Bożym. Mamy służyć drugim darami Bożymi - mówił bp Romuald Kamiński podczas Mszy Świętej w Katedrze Warszawsko-Praskiej we wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego.

fot. Michał Pietruszka/Idziemy

W katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze, 7 września, we wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, bp Romuald Kamiński przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. W czasie liturgii siostry loretanki modliły się o kanonizację swojego założyciela, a nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, którym patronuje błogosławiony, prosili o potrzebne łaski na początek nowego roku formacyjnego. W uroczystości wzięło udział 130 szafarzy.

– Każdy uczeń Chrystusowy jest w pewnym sensie szafarzem Bożym. Mamy służyć drugim darami Bożymi, umocnieni Bożą łaską, której nie możemy zachować tylko dla siebie – przypominał w homilii ordynariusz warszawsko-praski. Przywołał również działalność patrona dnia, który prężnie działał na rzecz ewangelizacji i pokazał drogę ku temu poprzez prasę katolicką.

– Na terenie naszej parafii są chorzy, którzy potrzebują Komunii co tydzień, i jest to możliwe tylko dzięki szafarzom, bo księża w niedzielę nie znaleźliby czasu, żeby ich wszystkich odwiedzić – wyjaśnia ks. Konrad Biskup z parafii katedralnej.

– Bycie szafarzem to dawanie świadectwa. Chodząc do chorych z Panem Jezusem lub udzielając Go w czasie Eucharystii, człowiek musi być przykładem wiary w codziennym życiu – mówi Adam Grajwer z parafii Najczystszego Serca Maryi na Grochowie.

– Szafarstwo to dla mnie łaska bycia blisko ołtarza. To motywuje do pracy nad swoim postępowaniem – dodaje Andrzej Łukomski z parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter