22 maja
niedziela
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na Jasną Górę

Ocena: 5
1626

W zgodzie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi wyruszą w sierpniu tegoroczne stołeczne pielgrzymki na Jasną Górę, w tym akademicka, metropolitalna i warszawsko-praskie.

fot. facebook.com

WARSZAWSKO-PRASKA PIELGRZYMKA PIESZA

Dawna Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus” zmienia nazwę, ale niezmiennie zaprasza na pątniczy szlak. Zaproszenie do udziału w 38. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej wystosował biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 5-14 sierpnia. W tym roku po raz 38. wyruszy z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa zaczerpnięte od sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone będą w parafii Narodzenia Pańskiego przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie (ul. Ostrobramska 72) od 1 do 4 sierpnia w godz. 16.00-20.00. Więcej informacji na stronie www.pielgrzymkarodzin.waw.pl.

 

PRASKA PIELGRZYMKA POMOCNIKÓW MARYI MATKI KOŚCIOŁA

XXXVIII Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła potrwa od 16 do 26 sierpnia. W tym roku uczestnikom pielgrzymki będzie towarzyszyć hasło zaczerpnięte z Jasnogórskich Ślubów Narodu sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Stać na straży życia”. Rejestracja wstępna daje prawo pierwszeństwa przy zapisach do wybranej grupy. Decyduje wyłącznie kolejność zgłaszania się pątników. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, organizatorzy zapraszają w trakcie pielgrzymki do pielgrzymowania duchowego, które odbywać się będzie w katedrze warszawsko-praskiej o godz. 18.00. W programie wspólna Msza św., konferencja i modlitwa.Szczegóły na stronie www.pielgrzymkapomocnikow.pl.

 

310. WARSZAWSKA PIELGRZYMKA PIESZA

Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę organizowana jest przez zarząd warszawskiego klasztoru paulinów. Mszy św. na rozpoczęcie 310. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski pobłogosławi na drogę pątników podczas Eucharystii sprawowanej 6 sierpnia o godz. 6.00 w sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Tegoroczna pielgrzymka odbywać się będzie pod hasłem „Józef mąż Maryi”. Na pielgrzymkę będzie można zapisać się poprzez stronę internetową www.warszawa.paulini.pl w dniach 15-31 lipca lub w kościele ojców paulinów (ul. Długa 3) w dniach 1-5 sierpnia w godz. 9.00-19.00. Szczegółowych informacji organizatorzy udzielają pod adresem e-mail: wppzapisy@gmail.com.

 

AKADEMICKA PIELGRZYMKA METROPOLITALNA

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna odbędzie się w dniach 5-14 sierpnia. Bez żadnych limitów mogą się na nią zapisać osoby w pełni zaszczepione, co najmniej 14 dni po przyjęciu ostatniej dawki preparatu (lub jednej w przypadku J&J). Wszystkich pielgrzymów będą obowiązywały ograniczenia sanitarne, m.in. zakaz przemieszczania się między grupami, mycie i dezynfekcja rąk, obowiązkowe mierzenie temperatury ciała. Noclegi przewidziane są wyłącznie w namiotach. – Będzie można zapisać się tylko na całą pielgrzymkę, a możliwość dojazdu przewidujemy jedynie przez pierwsze dni. Wykluczone będą odwiedziny na trasie, jak również dołączenie tylko na weekend – podkreślają organizatorzy. W tym roku nie zabraknie pielgrzymki duchowej, której uczestnicy w łączności z pątnikami na szlaku jasnogórskim zrealizują program rekolekcji we własnych domach. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki: www.wapm.waw.pl.

 

WARSZAWSKA PIELGRZYMKA ROWEROWA

W trasę pielgrzymki rowerowej uczestnicy wyruszą 11 sierpnia. Rozpoczną Mszą św. o godz. 8.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Tegoroczna grupa pielgrzymkowa będzie liczyła 70 osób. Opiekunem duchowym będzie ks. Włodzimierz Serżysko z diecezji warszawsko-praskiej. Pielgrzymi w trasie odwiedzą m.in. sanktuaria: Opatrzności Bożej, bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą, św. Rodziny w Studziannie. Organizatorzy informują, że nie trzeba być zaszczepionym przeciwko COVID-19. Zachęcają do duchowego uczestnictwa oraz składania intencji poprzez stronę internetową – skrzynka intencji zostanie uruchomiona 1 sierpnia. Szczegółowe informacje o pielgrzymce na stronie www.warszawskarowerowa.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 22 maja

VI Niedziela Wielkanocna
Jeśli Mnie kto miłuje,
będzie zachowywał moją naukę

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 14,23-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Odchodzi i pozostaje (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter