25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Msza św. odpustowa w Sanktuarium św. Ojca Pio na Gocławiu (zdjęcia)

Ocena: 4.61667
1721

W niedzielę 20 września w Sanktuarium św. Ojca Pio na Gocławiu odbyła się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem bp Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. W tym roku przypada 15 rocznica powstania parafii i 5 rocznica konsekracji świątyni.

Fot. M. Jaroszewicz, idziemy.pl

Dobrze, że są ludzie, którzy rozumieją jaką wartością jest świątynia w której mieszka Bóg, ale nie możemy zapomnieć, że najpiękniejszą ozdobą świątyni jest modlący się w niej człowiek

– podkreślił w homilii Sekretarz KEP.

Bp Miziński zwrócił uwagę, że Bóg, który jest obecny w tabernakulum wybrał „to miejsce na mieszkanie dla siebie, aby być ze swoim ludem, pouczać nas swoim słowem, żywić swoim Ciałem, wzmacniać w chwilach trudnych i wysłuchiwać swoich dzieci”.

W dzisiejszym świecie, może jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej człowiek potrzebuje takiego miejsca o którym wie, że Ten kto tam mieszka zawsze go przyjmie, wysłucha, przebaczy ludzki błąd i ponownie przypomni o celu do którego wszyscy zdążamy

– mówił hierarcha.

Duchowny zachęcił wiernych do nawiedzania kościoła, nie tylko w niedzielę, ale również w dni powszednie, aby przychodzili do Pana, który zawsze czeka na każdego człowieka.

Na każdym wierzącym spoczywa nieustanna troska o tę wewnętrzną duchową świątynię. Gmach kościoła jest znakiem, że wszyscy, którzy się w nim gromadzą mają wspólnie budować Kościół, opierający się na ludzkich sercach. Kamieniem węgielnym tego Kościoła jest Chrystus

– wyjaśnił biskup.

Sekretarz KEP zaznaczył, że doskonałym przykładem budowania świątyni ciała jest św. Ojciec Pio – patron Sanktuarium. „Jest on dla nas wzorem w drodze do świętości i rozumienia spraw Bożych”.

Był człowiekiem całkowicie oddanym Bogu, pokornym, niesamowicie cierpliwym i brzydzący się grzechem. Nie uznawał kompromisów ze złem, czego doświadczali ci, którzy klękali do krat jego konfesjonału (…) Był człowiekiem wrażliwym na nędzę duchową i cierpienie fizyczne. Jako spowiednik w sakramencie pokuty i pojednania chciał dla grzesznika drogę do Boga. To była jego życiowa misja i zadanie w Kościele. A swoją świątynię dla Boga budował przede wszystkim na modlitwie. Uważał bowiem, że modlitwa jest najlepszą drogą jaką mamy, kluczem, który otwiera serce Boga

– mówił o świętym stygmatyku bp Artur Miziński.

Hierarcha zachęcił wiernych do troski o siebie nawzajem oraz do głoszenia prawdy, by przypominać, że Bóg nie zostawia nas bez wyjścia. „To waśnie Kościół jest tym miejscem, gdzie zawsze możemy wrócić i spotkać Tego, który jest Miłością i Przebaczeniem i czeka na nas niezmordowanie”  – podkreślił biskup.

Po homilii Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski poświęcił ikony przedstawiające najważniejsze wydarzenia z życia św. Ojca Pio.

Czytaj także:

>> Wspomnienie św. Ojca Pio, "wielkiego spowiednika Kościoła"

>> Św. Ojciec Pio - nasz orędownik u Boga!

>> Wanda Półtawska przekazała warszawskiej parafii pamiątki po św. o. Pio

>> "Módl się i ufaj!" Przesłanie św. Ojca Pio

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter