23 maja
czwartek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa za zmarłych - nie tylko w listopadzie

Ocena: 2.45
837

Już za kilka tygodni staniemy z modlitwą nad grobami naszych bliskich zmarłych, wspomnimy naszych bohaterów narodowych, którzy odeszli. Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich zachęca, by pamiętać o nich nie tylko na początku listopada.

Założyciel Zgromadzenia Księży Marianów św. Stanisław Papczyński, był szczególnie wrażliwy na potrzeby dusz czyśćcowych. Żył w niespokojnych, naznaczonych wojnami i epidemiami czasach. Widział, jak ciężkie i pełne lęku było odchodzenie z tego świata bez pojednania z Bogiem, a przy tym doświadczał mistycznego widzenia znajdujących się czyśćcu i błagających o pomoc. Dlatego starał się być przy ludziach w chwili ich umierania, ale towarzyszenie wszystkim nie było możliwe.

Idąc tropem swojego założyciela Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich – organizacja działająca przy Zgromadzeniu Księży Marianów - pragnie przypominać i zachęcać Polaków do modlitwy za zmarłych. A że zbliżają się szczególne dni modlitwy i pamięci narodowej – Stowarzyszenie w połowie października rozpoczyna akcję „Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli”.

Zapalimy znicze na grobach powstańców, mogiłach nieznanych żołnierzy, cmentarnych kwaterach, w miejscach straceń, przy tablicach pamiątkowych poświęconych zabitym żołnierzom i cywilom podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Gesty te są wyrazem naszej pamięci, a ona prowadzi do modlitwy, która jest najcenniejszym darem

- przekonują organizatorzy akcji, nad którą patronat medialny sprawuje portal idziemy.pl.

Kampanii informacyjnej nie tylko w „Idziemy”, zachęcającej do pamięci o modlitwy za zmarłych, będzie w dniach 15 października – 15 listopada br. Kampania społeczna w stacjach radiowych.

Szczegóły wkrótce na stronie www.spm.org.pl oraz na portalu idziemy.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Chrystus, chociaż był Synem,
nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 19, 25-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter