28 marca
wtorek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa za zmarłych - nie tylko w listopadzie

Ocena: 2.45
586

Już za kilka tygodni staniemy z modlitwą nad grobami naszych bliskich zmarłych, wspomnimy naszych bohaterów narodowych, którzy odeszli. Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich zachęca, by pamiętać o nich nie tylko na początku listopada.

Założyciel Zgromadzenia Księży Marianów św. Stanisław Papczyński, był szczególnie wrażliwy na potrzeby dusz czyśćcowych. Żył w niespokojnych, naznaczonych wojnami i epidemiami czasach. Widział, jak ciężkie i pełne lęku było odchodzenie z tego świata bez pojednania z Bogiem, a przy tym doświadczał mistycznego widzenia znajdujących się czyśćcu i błagających o pomoc. Dlatego starał się być przy ludziach w chwili ich umierania, ale towarzyszenie wszystkim nie było możliwe.

Idąc tropem swojego założyciela Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich – organizacja działająca przy Zgromadzeniu Księży Marianów - pragnie przypominać i zachęcać Polaków do modlitwy za zmarłych. A że zbliżają się szczególne dni modlitwy i pamięci narodowej – Stowarzyszenie w połowie października rozpoczyna akcję „Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli”.

Zapalimy znicze na grobach powstańców, mogiłach nieznanych żołnierzy, cmentarnych kwaterach, w miejscach straceń, przy tablicach pamiątkowych poświęconych zabitym żołnierzom i cywilom podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Gesty te są wyrazem naszej pamięci, a ona prowadzi do modlitwy, która jest najcenniejszym darem

- przekonują organizatorzy akcji, nad którą patronat medialny sprawuje portal idziemy.pl.

Kampanii informacyjnej nie tylko w „Idziemy”, zachęcającej do pamięci o modlitwy za zmarłych, będzie w dniach 15 października – 15 listopada br. Kampania społeczna w stacjach radiowych.

Szczegóły wkrótce na stronie www.spm.org.pl oraz na portalu idziemy.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wtorek, V tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 21-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter