14 lipca
wtorek
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łodzianie będą się modlić w intencji o. Góry

Ocena: 0
1394

Jan Góra OP, organizator Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży "Lednica 2000", które co roku przyciągają na Pola Lednickie tysiące młodych ludzi z całego świata, jak i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dominikanów w Polsce, zmarł w poniedziałek w Poznaniu.

2015-12-22 12:16
az / Łódź (KAI), mz

Miał 67 lat. W środę 23 grudnia o godz. 18.00 w katedrze łódzkiej będzie odprawiona Msza święta za śp. o. Górę. Eucharystii będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski.

"Kochani, ojciec Góra wiele razy przyjeżdżał do Łodzi, spotykał się z młodzieżą także w naszej katedrze. Przyjdźmy podziękować Panu Bogu za Jego wielką miłość do ludzi młodych. Zapraszajcie wszystkich" – pisze ks. Przemysław Góra, duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej.

O. Jan Góra był w Łodzi po raz ostatni w styczniu jako gość cyklu spotkań dla młodzieży PKS młodych, czyli Praktyczna Korzyść Sakramentów. Mówił wtedy o Eucharystii.

– Chciałbym opowiedzieć o tym co dla mnie, osobiście jest najważniejszym punktem każdego dnia. Chciałbym opowiedzieć o Eucharystii, o Mszy Świętej, którą żyje. Chciałbym się podzielić swoją miłością, bo mówienie o Mszy to jest mówienie o miłości – mówił wtedy o. Góra.

Dominikanin mówił również o tym, dlaczego nie mógłby żyć bez Eucharystii. – Msza Święta jest największym skarbem każdego dnia, jest rozmową z Jezusem i moją intymnością. Jeśli ja bym to zaniedbał to byłoby źle, to by znaczyło, że jestem próżny. Jakbym to zaniedbał to znaczy, że nie mam kontaktu ze źródłem. Dlatego uwielbiam Msze Świętą. Nie ma większej miłości jak mówienie o Eucharystii, która jest pokarmem miłości, tym co zostawił nam Pan Jezus.

Jan Góra urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola. Był doktorem teologii, duszpasterzem akademickim w Poznaniu. Rekolekcjonista, prozaik, twórca i animator ośrodków duszpasterskich na Jamnej, w Hermanicach i nad Lednicą, organizator corocznych spotkań młodych Lednica 2000, pod Bramą – Rybą (Bramą III Tysiąclecia), twórca Domu Jana Pawła II nad Lednicą. Zmarł 21 grudnia w Poznaniu. Miał 67 lat.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera albo wspomnienie św. Henryka
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 7,1-9; Ps 48,2-8; Mt 11,20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter