13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ks. prof. Chrostowski i ks. Czapla SAC poprowadzą rekolekcje w "Księżówce"

Ocena: 4.95
1317

Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka” w Zakopanem zaprasza na rekolekcje dla świeckich w dn. 16-18 października („Czytamy Dzieje Apostolskie", ks. prof. Waldemar Chrostowski) i 4-6 grudnia 2020 roku („Matka Boża Fatimska wzywa do nawrócenia", ks. Krzysztof Czapla SAC – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego).

Fot. Diecezja Warszawsko-Praska

16-18 października 2020 roku - „Czytamy Dzieje Apostolskie", prowadzący- ks. prof. Waldemar Chrostowski

Ksiądz Profesor przeprowadzi uczestników rekolekcji przez karty Dziejów Apostolskich. Przybliży trudne fragmenty Księgi, postacie Apostołów, św. Pawła i innych osób, które odegrały znaczącą rolę w życiu pierwszych wspólnot chrześcijańskich. Uczestnicy dowiedzą się, jak powstała wspólnota Kościoła, z jakimi borykała się problemami, jak wyglądało jej codzienne życie. Ks. Chrostowski opowie o rozprzestrzenianiu się chrześcijaństwa, o pierwszym synodzie Kościoła. Będzie to czas poznania życia i działalności św. Pawła z Tarsu oraz nauki przez niego głoszonej, na której wyrosła dzisiejsza teologia.

4-6 grudnia 2020 roku - „Matka Boża Fatimska wzywa do nawrócenia", prowadzący- ks. Krzysztof Czapla SAC – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego

Orędzie Fatimskie znane jest na całym świecie. Maryja wzywa nas do codziennego odmawiania różańca, do zadośćuczynienia Bogu za nasze grzechy, do pokuty i nawrócenia. Mimo częstych rekolekcji, homilii oraz wykładów, nasza wiedza na temat Fatimy i jej przesłania jest niewielka, wciąż rodzą się w nas nowe pytania. Osoba Matki Bożej, choć przez Polaków z serca czczona, jest nadal mało znana. Dlatego powinniśmy korzystać z każdej okazji, by poznawać Maryję coraz lepiej.

Ksiądz Czapla opowie o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, wytłumaczy problematykę objawień maryjnych w Kościele oraz zabierze uczestników do Sanktuarium na Krzeptówkach na uroczystości pierwszej soboty miesiąca.

Podczas ww. reklekcji będzie dużo modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, konferencje, teksty i czas do indywidualnej medytacji. Codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi oraz rozmów indywidualnych z Księżmi Rekolekcjonistami.

Informacje organizacyjne:
Rekolekcje weekendowe dla dorosłych (wiek od 25 lat)
Miejsce: Dom Rekolekcyjny Księżówka, Al. Przewodników Tatrzańskich 2, Zakopane
Pokoje: 1, 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami, całodzienne wyżywienie
Rozpoczęcie w piątek, godz. 18.00; zakończenie w niedzielę, godz. 14.00
Kontakt:
tel. 18 20 151 33 (09:00 – 20:00)
recepcja@ksiezowka.zakopane.pl
ksiezowka.zakopane.pl/rekolekcje-w-ksiezowce (zakładka: rekolekcje dla świeckich)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter