16 września
poniedziałek
Edyty, Korneliusza, Cypriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: studenckie kolędowanie z kard. Dziwiszem

Ocena: 0
1045

W środowy wieczór w kolegiacie św. Anny w Krakowie odbyło się coroczne kolędowanie duszpasterstw akademickich z kard. Stanisławem Dziwiszem.

2016-01-14 09:57
luk / Kraków (KAI), sg

– Opatrzność wzywa młodzież z całego świata, by przejęła iskrę o Bożym miłosierdziu z Krakowa i zaniosła ją do wszystkich krajów na całym świecie. Liczę bardzo, że młodzież polska im w tym dopomoże – mówił do zebranych studentów metropolita krakowski.

Wśród przybyłych studentów czuć było wyjątkowy nastrój tego spotkania – zarówno tych siedzących w ławkach, jak i tych przygotowujących instrumenty czy głosy do wykonywania kolęd. – Myślę, że jest to taki niezwykły czas, kiedy nadal trwamy w atmosferze świątecznej i możemy w jedności duszpasterstw akademickich z naszego miasta wychwalać Nowonarodzonego oraz łamać się opłatkiem, co przecież bardzo łączy – powiedziała Elżbieta Stanek z DA kolegiaty św. Anny.

Zwracając się do zebranych kard. Dziwisz przyznał, że widzi przed sobą młodzież, która Kościół przyjmuje świadomie i stara się pogłębiać znajomość Ewangelii. – Słowo odwieczne stało się człowiekiem, bo Bóg jest miłością. I tą miłością ukochał człowieka, który zbłądził. Św. Jan mówi o Świetle, które rozjaśniło świat i zamieszkało między nami. Jesteśmy tutaj właśnie po to – aby zgłębić tę wielką tajemnicę Bożego Narodzenia – powiedział.

Hierarcha podziękował zgromadzonym, że chcą uwielbiać Boga, który stał się człowiekiem, że chcą poznawać Jego prawdę i żyć według Jego wskazań. Wyraził wdzięczność, że studenci przywitali go jako „ojca Stanisława”. – Tam, gdzie jest ojciec, tam jest też rodzina. Dzisiaj stanowimy jedną rodzinę Kościoła krakowskiego, niezależnie od tego czy mieszkacie stale w Krakowie czy przybyliście tu zdobywać wiedzę z różnych części Polski. Stanowimy jedną rodzinę, by podzielić się opłatkiem, by okazać drugiemu życzliwość – mówił.

Purpurat odwołał się do Roku Miłosierdzia i zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Powiedział, że Kraków jest wyjątkowym miastem, gdzie Jezus objawił orędzie o Bożym miłosierdziu za pośrednictwem św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Zachęcił przybyłych do angażowania się w trwające przygotowania do tegorocznego wielkiego święta młodych w Krakowie. – To Wam kładę na serce. Ta sprawa to wyzwanie ogromnie ważne. Dotyka wszystkich w Polsce, aby orędzie miłosierdzia Bożego głosić w całym świecie – wezwał.

Metropolita podziękował studentom także za ich inicjatywę „Szpitala domowego”, która porządkuje Kraków od strony moralnej. – Trzeba przybyłej młodzieży ukazać to, co najpiękniejsze w Krakowie – wielką kulturę, ale także i świętość. Ogromną litanię krakowskich świętych. Ostatnio przybyło nam dwóch franciszkańskich męczenników z Peru. Młodych ludzi, którzy oddali własne życie, głosząc Ewangelię życia – uwrażliwiał.

Na zakończenie kard. Dziwisz poprosił studentów, by byli świadkami Jezusa Chrystusa i głosili swoim życiem radość Ewangelii. – Każdy ma jakieś plany życiowe i marzenia – życzę Wam, aby to się spełniło. Niech Jezus, który się narodził i przyniósł nam dobroć i łaskę, ogarnie swoją miłością wszystkich z krakowskiej wspólnoty akademickiej – powiedział.

Po słowie pasterskim kardynała Stanisława Dziwisza odbyło się łamanie opłatkiem i wspólne kolędowanie, które prowadziły schole poszczególnych duszpasterstw akademickich.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 września

"... nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. Lecz powiedz słowo, a mój sługa odzyska zdrowie"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 2,1-8; Ps 28 (27),2.7.8-9, Łk 7,1-10
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -