25 marca
sobota
Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

KEP - życzenia na Nowy Rok

Ocena: 0
268

Mimo trudnych spraw i wydarzeń, które naznaczyły kończący się rok, dziękujmy Bogu za Jego stałą opiekę nad nami. Prośmy Go też, by doszło do ustania wojny za naszą wschodnią granicą – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w życzeniach na Nowy Rok 2023. Życzenia wiernym złożyli także m.in. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki oraz sekretarz generalny KEP bp Artur G. Miziński.

Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że wchodzimy w Nowy Rok pełni nadziei na lepsze jutro, zwłaszcza na ustanie działań zbrojnych w Ukrainie.

Tocząca się od ponad 10 miesięcy wojna za naszą wschodnią granicą przyniosła ból, cierpienie i beznadzieję u wielu Ukraińców, ale także u nas, Polaków

– zwrócił uwagę. Przestrzegł jednak przed popadaniem w zwątpienie, zachęcając do złożenia wszystkich trudnych i bolesnych sytuacji w ręce miłującego Boga.

Nie poddawajmy się zwątpieniu, ale ufajmy, że Pan Bóg doprowadzi do zakończenia działań zbrojnych i przywróci umęczonemu narodowi ukraińskiemu upragniony pokój, bezpieczeństwo i lepsze warunki życia

– podkreślił rzecznik KEP.

Ks. Gęsiak zwrócił również uwagę, aby nie zapominać o ogromie dobra, jakie wyzwoliło się w ludziach w minionym roku.

Solidarność i braterstwo, jakie Polacy okazali swoim sąsiadom jest nie do przecenienia. Powszechna mobilizacja pomocy i wsparcia dla Ukraińców pokazała, że mamy serca otwarte na potrzeby innych, że potrafimy się kierować miłością bliźniego, a nie stawiamy wyłącznie na wygodę i zaspokojenie własnych potrzeb. Za to dobro pragniemy dziękować Bogu, który jest dla nas źródłem, z którego czerpiemy siłę i moc do odnajdywania go w sobie i przekazywania go drugiemu człowiekowi

– zauważył rzecznik KEP.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski życzył wszystkim, by w Nowym Roku pogłębili swą ufność i wiarę w Opatrzność Bożą, która czuwa nad nami i nigdy nie zostawia nas samych.

+++++

"Życzę wszystkim w Nowym Roku wzajemnej bliskości i życzliwości. Zawierzmy wszystkie trudne sprawy Temu, który przyszedł na świat po to, aby nas zbawić" – powiedział w życzeniach noworocznych bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Miziński zaznaczył, że rok 2022 upłynął pod znakiem tragicznej wojny w Ukrainie i pomocy, w jaką Polacy licznie i z wielkim zaangażowaniem się włączyli.

Życzę nam wszystkim w nowym, 2023 roku, przede wszystkim pokoju. Pragnieniem każdego z nas jest to, aby ustały działania wojenne, umilkły odgłosy bomb oraz płacz tych, którzy tracą bliskich i dobytek całego życia

– podkreślił.

W nowym roku nie zapominajmy nadal o potrzebujących, o tych, którzy mają gorzej od nas. Wspierajmy zarówno duchowo – swoją modlitwą – jak i materialnie – naszych sąsiadów w Ukrainie oraz tych spośród nich, którzy znaleźli schronienie w Polsce.  Oni ciągle potrzebują naszej solidarności

– zachęcił sekretarz generalny KEP.

Bp Miziński życzył wszystkim w Nowym Roku wzajemnej bliskości i życzliwości. „Zawierzmy wszystkie trudne sprawy Temu, który przyszedł na świat po to, aby nas zbawić. Niech każdy dzień Nowego Roku wypełnia Jego wspierająca obecność” – dodał.

+++++

Przewodniczący Episkopatu na Nowy Rok życzył wszystkim aby pokój Chrystusa zagościł w naszych sercach i w naszych rodzinach, a szczególnie na ukraińskiej ziemi.

Życzę, aby w Nowym Roku pokój Chrystusa zagościł w naszych sercach i w naszych rodzinach, a szczególnie na ukraińskiej ziemi, przynosząc jej mieszkańcom wytchnienie, bezpieczeństwo i ufność na lepsze jutro

– powiedział dodając, że wchodzimy w Nowy Rok Pański 2023 z ufnością, że Pan Bóg nie przestaje nas trzymać w swoich dłoniach. „On jest Alfą i Omegą, Panem czasów, i w Jego rękach spoczywają losy narodów i świata” – podkreślił.

Pełny tekst życzeń:

Wchodzimy w Nowy Rok Pański 2023 z ufnością, że Pan Bóg nie przestaje nas trzymać w swoich dłoniach. On jest Alfą i Omegą, Panem czasów, i w Jego rękach spoczywają losy narodów i świata. Dlatego życzę, aby w tym Nowym Roku pokój Chrystusa zagościł w naszych sercach i w naszych rodzinach, a szczególnie na ukraińskiej ziemi, przynosząc jej mieszkańcom wytchnienie, bezpieczeństwo i ufność na lepsze jutro. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi każdego dnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 marca

Sobota, IV tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter