29 stycznia
środa
Zdzisława, Franciszka, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej: Pielgrzymi są bezpieczni

Ocena: 0
772

"Sytuacja polityczno-społeczna w Jordanii zdominowana jest obecnością uchodźców irackich i syryjskich. Jednak kraj ten pośród Bliskiego Wschodu w płomieniach pozostaje spokojny, a społeczność chrześcijańska jest respektowana i cieszy się wolnością religijną".

2016-03-21 23:32
RV / Amman, mz

Słowa te czytamy w komunikacie ze spotkania katolickich ordynariuszy Ziemi Świętej, które odbyło się w dniach 15-16 marca w jordańskiej stolicy.

Podczas spotkania w Ammanie nuncjusz w Izraelu i zarazem delegat apostolski w Jerozolimie przedstawił porozumienie zawarte przez Stolicę Apostolską z Palestyną, które już weszło w życie. Abp Giuseppe Lazzarotto podkreślił, że jest ono wzorem do naśladowania również w innych krajach arabskich. Ponadto poinformował, że oczekuje się na wznowienie wkrótce rozmów Watykanu z Izraelem celem osiągnięcia obustronnych porozumień. Biskupi mówili też o pielgrzymkach do Ziemi Świętej. Podkreślili, że pomimo fali przemocy szlaki pielgrzymów pozostają tam bezpieczne. Omówiono sytuację szkół katolickich, która jest alarmująca zwłaszcza w Izraelu. Dano wskazania celem zachowania własnej tożsamości tamtejszych szkół chrześcijańskich.

Na zakończenie spotkania ordynariusze Ziemi Świętej odwiedzili „Restaurację Miłosierdzia”, założoną w obecnym Roku Jubileuszowym przez jordańską Caritas. Żywionych jest tam codziennie za darmo ponad pięciuset ubogich. Przedstawiciele uchodźców podziękowali biskupom za tę inicjatywę katolickiej organizacji charytatywnej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 stycznia

Zasiani na ziemię żyzną są ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc.
Dziś w Kościele: środa, III tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Anieli Merici, dziewicy
Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Sm 7,4-17; Ps 89(88),4-5.27-28.29-30; Mk 4,1-20
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -