21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Parolin przed podróżą Papieża do Meksyku

Ocena: 0
931

– Podróż apostolska do Meksyku, gdzie Papież przybędzie w nocy z piątku 12 lutego na sobotę 13 lutego, wpisuje się w Rok Jubileuszowy Miłosierdzia – wskazał kard. Pietro Parolin w wywiadzie dla włoskiego tygodnika katolickiego „Famiglia Cristiana”.

2016-02-12 18:32
RV / Rzym, mz
fot. PAP/EPA/MEXICAN MINT

Podkreślił, że Franciszek będzie prosił o łaskę świadczenia miłosierdzia bez wykluczania nikogo dla wszystkich meksykańskich środowisk. Spotka się z władzami, ze wspólnotami tubylców, odwiedzi szpital i więzienie, będzie mówił do młodzieży, rodzin, świata pracy, księży i osób zakonnych. Będzie też modlił się o to dla całej Ameryki, gdyż Maryja z Guadalupe czczona jest jako jej Cesarzowa.

Watykańskiemu sekretarzowi stanu nieobcy jest ten kraj, ponieważ pracował za młodu, w latach 1989-1992, w tamtejszej nuncjaturze apostolskiej. Zna też dobrze inne części Ameryki Łacińskiej, gdyż był potem, w latach 2009-2013, nuncjuszem w Wenezueli. W wywiadzie nawiązał do takich problemów Meksyku, jak migranci czy narkotyki.

– Kwestia narkotyków i handlu nimi to jedna z plag całego kontynentu – powiedział kard. Parolin. – Trzeba przede wszystkim podnieść głos, by potępić korupcję i powiązania istniejące między pewnymi strukturami władzy a kartelami narkotykowymi i handlarzami narkotyków, mogącymi dzięki temu działać bezkarnie. Ponadto we wszystkich środowiskach związanych z tym zjawiskiem trzeba działać przede wszystkim na płaszczyźnie edukacji i zapobiegania: rozwijać formację do wartości, które dają sens życiu, kłaść nacisk na praworządność i umiarkowanie, uwrażliwiać sumienia na niebezpieczeństwo narkomanii. Kościół może tu wnieść wielki wkład – powiedział kardynał sekretarz stanu przed papieską podróżą do Meksyku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -