24 lutego
poniedziałek
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Indie: rodzina zamordowanej zakonnicy przebaczyła zabójcy

Ocena: 0
719

– Ucałuję jego ręce, bo na nich jest krew mojej córki – powiedziała klarysce Selmy Paul jej matka w odpowiedzi na pytanie, co zrobiłaby, gdyby spotkała zabójcę jej siostry.

2016-03-19 17:15
RV / Delhi, mz

Siostra Rani Mari była franciszkanką z Kerali, która pojechała do stanu Madhya Pradesh, by pracować tam wśród najuboższej ludności plemiennej. Pomagała wieśniakom rozwijać ich gospodarstwa, zdobywała dla nich kredyty i budowała im studnie. Jej działalność nie spodobała się miejscowym bogaczom, którzy podjudzili młodego hinduistę do ataku na siostrę. Samunder Singh zamordował indyjską zakonnicę w 1995 roku 57 uderzeniami noża.

Jak wspomina siostra Selmy Paul, trzeba było wielu lat, aby przebaczyć zabójcy: „Samunder myślał, że nikt nie może mu przebaczyć. Jednak papież Franciszek mówi, że miłosierdzie jest większe od każdego grzechu i nikt nie może ograniczyć miłości Boga, który wybacza”. Brat siostry Rani podczas pogrzebu powiedział, że w ten sposób spełniło się jej marzenie służby na rzecz ubogich.

Cała rodzina zamordowanej zakonnicy wybaczyła zabójcy, a siostra Selmy podczas wizyty w więzieniu, w dniu indyjskiego święta Miłości Braterskiej, założyła mu na rękę czerwoną bransoletkę, oznaczająca więź braterską. Następnie rodzina zamordowanej wystosowała do gubernatora prośbę o ułaskawienie, która została zaakceptowana.

Po wyjściu z więzienia Samunder spotkał się z matką zamordowanej zakonnicy, która przywitała go słowami: „Teraz jesteś moim synem, cieszę się, że tu przyszedłeś”. Siostra Selmy mówi, że „to Krzyż dał jej siłę do przebaczenia i zrozumiała, że jej zamordowana siostra była narzędziem w rękach Boga”.

Samunder zamieszkał 30 kilometrów od klasztoru klarysek, który często odwiedza. Co roku w rocznicę zabójstwa odwiedza grób siostry Rani i ofiarowuje ziarna ze swojego pola jako znak odnawiającego się życia. Jak mówi siostra Selmy, „w ten sposób proklamuje on Boże miłosierdzie”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy
Dziś w Kościele: poniedziałek, VII tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Marka Marconi, zakonnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 3,13-18; Ps 19,8-10.15; Mk 9,14-29
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -