16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fiat partnerem ŚDM

Ocena: 0
1118

Grupa Fiat Chrysler Automobiles Poland (FCA Poland) przekazała w poniedziałek Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM pierwsze cztery auta, które posłużą podczas wizyty papieża Franciszka w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży.

2016-02-01 19:13
BP ŚDM Kraków 2016, lk (KAI) / Kraków, mz
fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Samochody poświęcił w siedzibie krakowskiej Kurii Metropolitalnej kard. Stanisław Dziwisz.

Umowę o współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 podpisali w poniedziałek ekonom Archidiecezji Krakowskiej ks. Wojciech Olszowski oraz Marek Kisz, członek zarządu i dyrektor handlowy FCA Poland S.A.

– Dla nas to kontynuacja dobrej współpracy FCA Poland i Kościoła w Polsce we wszystkich poprzednich pielgrzymkach papieskich – św. Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski – powiedział Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy FCA Poland S.A.

Cztery auta marki Fiat, przekazane Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM, poświęcił na dziedzińcu krakowskiej kurii kard. Stanisław Dziwisz. Jest to pierwsza partia samochodów Grupy FCA Poland, które będą służyć Komitetowi. Łącznie firma zobowiązała się do przekazania 75 samochodów. Dodatkowych 11 aut trafi do Katolickiej Agencji Informacyjnej.
– Jeśli będzie trzeba -– w umowie zawarta jest taka klauzula – i organizatorzy o to poproszą, możemy przekazać więcej aut – mówiła Henryka Bochniarz, członek rady nadzorczej FCA Poland. Dodała, że to Fiat wyszedł z inicjatywą przekazania samochodów.

Fiat FCA Poland jest jedynym partnerem strategicznym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dziedzinie motoryzacji. Przekazane samochody zostaną wykorzystane podczas organizacji i obsługi ŚDM. Auta służyć będą podczas Dni Młodzieży w Krakowie. Ułatwią pracę wolontariuszom i służbom porządkowym.

– Jak Światowe Dni Młodzieży, to i samochód musi być młodzieżowy – stwierdził Andrzej Piętka, członek zarządu Fiat FCA Poland, wskazując na model 500 L. Jak przypomniał, model ten produkowany jest w fabryce w Tychach.

Na dziedzińcu krakowskiej Kurii przekazano po jednym z każdego modelu aut, które stanowić będą flotę ŚDM podczas spotkania z papieżem Franciszkiem. Podczas ŚDM po stolicy Małopolski jeździć będą modele 500 L, Panda czy Dukato, każdy w znakach graficznych Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Podziękowanie za przekazane auta wyraził firmie Fiat bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter