20 stycznia
środa
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzień Modlitwy za Kościół w Wietnamie

Ocena: 0
672

– Bardzo się cieszę, że możecie w tym kościele odprawiać nabożeństwa w ojczystym języku. Przychodźcie tu, módlcie się, nawiązujcie wzajemne relacje – mówił do Wietnamczyków zgromadzonych w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie abp Henryk Hoser SAC.

fot. Emilia Jakubowska

24 listopada Kościół katolicki czci 117 męczenników wietnamskich – Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. – Z wdzięcznością i podziwem wspominamy świętych męczenników wietnamskich. Dzięki ofierze ich krwi Kościół w Wietnamie wzrasta – podkreśli w homilii ordynariusz warszawsko-praski.

– Jesteście tu z dala od swojej ojczyzny. Życie każdego migranta jest trudne; zwłaszcza w kraju tak różnym od Wietnamu jak Polska. Ale Kościół katolicki jest wszędzie ten sam. Pan Jezus żąda od nas, byśmy tam gdzie jesteśmy, głosili dobrą nowinę – zwrócił się do Wietnamczyków.

– Największym skarbem waszego życia jest wiara i nadzieja pokładana w Bogu – podkreślił. – Także ta  wspólnota stanowi waszą siłę. Bardzo się cieszę, że możecie w tym kościele odprawiać nabożeństwa w ojczystym języku. Przychodźcie tu, módlcie się, nawiązujcie relacje z sobą. Niech Pan Bóg wam błogosławi! – zakończył homilię abp Hoser. Liturgia sprawowana była w języku polskim i wietnamskim.

19 czerwca 1988 r. Jan Paweł II kanonizował 117 męczenników wietnamskich, którzy zostali zamęczeni w latach 1745-1862. Wśród nich było 8 biskupów, 50 kapłanów (37 wietnamskich) i 58 wiernych świeckich.

Od początku września w parafii na Żeraniu posługują misjonarze werbiści, którym abp Henryk Hoser powierzył posługę wobec imigrantów w Warszawie. Prócz Mszy św. w języku wietnamskim, w kościele sprawowana jest coniedzielna liturgia w języku ukraińskim oraz raz w miesiącu po chińsku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 7,1-3.15-17; Ps 110,1b-4 ; Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter