13 grudnia
piątek
Lucji, Otylii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Tomasik o Roku Miłosierdzia

Ocena: 0
2707
– Przed nami stoi zadanie ponownego i głębszego odczytania treści św. Faustyny i św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu – uważa bp Henryk Tomasik, odnosząc się do Roku Miłosierdzia, którego oficjalne ogłoszenie odbędzie się 12 kwietnia.
20150320 23:47
rm / Radom (KAI), mz
 
Bp Tomasik zwrócił uwagę, że tematyka miłosierdzia jest bardzo bliska papieżowi Franciszkowi i komponuje się z całym przekazem ostatnich dwóch lat pontyfikatu Ojca Świętego. – Niespodzianką jest to, że papież mówiąc o miłosierdziu, chce podnieść tę tematykę do rangi Jubileuszu Nadzwyczajnego, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże – powiedział bp Tomasik w cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Bp Henryk Tomasik przypomniał, że św. Jan Paweł II wiele mówił o Bożym Miłosierdziu. – Tymczasem do nas za mało docierają treści z encykliki o Bogu bogatym w miłosierdzie. Potrzebne jest w naszym duszpasterstwie połączenie dwóch akcentów z nauczania św. Faustyny na temat miłosierdzia i św. Jana Pawła II zawartego w encyklice „Dives in misericordia”. Ujęcie tych dwóch nurtów pokaże bogactwo tej wielkiej tajemnicy – Boga bogatego w miłosierdzie – powiedział biskup radomski.

Krajowy duszpasterz młodzieży zwrócił również uwagę, że tematyka Roku Miłosierdzia harmonizuje z tematem Światowego Dnia Młodzieży "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Według biskupa sakrament pokuty i pojednania będzie wydarzeniem kluczowym w Roku Miłosierdzia. – Ponadto obserwujemy nienawiść w relacjach międzyludzkich, przy czym miłosierdzie wyraża się w umiejętności przebaczenia, ale w taki sposób, by nie została naruszana zasada sprawiedliwości. Wiem, że to bardzo trudne. Ale nie zapominajmy również o problematyce ludzi potrzebujących – powiedział biskup radomski.

Rok Miłosierdzia rozpocznie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia i zakończy 20 listopada 2016 roku.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 grudnia

Dasz światło życia idącym za Tobą
Dziś w Kościele:
+ piątek, II tydzień Adwentu, Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 48, 17-19;Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 ;Mt 11,16-19
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -