21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Tomasik o Roku Miłosierdzia

Ocena: 0
2670
– Przed nami stoi zadanie ponownego i głębszego odczytania treści św. Faustyny i św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu – uważa bp Henryk Tomasik, odnosząc się do Roku Miłosierdzia, którego oficjalne ogłoszenie odbędzie się 12 kwietnia.
20150320 23:47
rm / Radom (KAI), mz
 
Bp Tomasik zwrócił uwagę, że tematyka miłosierdzia jest bardzo bliska papieżowi Franciszkowi i komponuje się z całym przekazem ostatnich dwóch lat pontyfikatu Ojca Świętego. – Niespodzianką jest to, że papież mówiąc o miłosierdziu, chce podnieść tę tematykę do rangi Jubileuszu Nadzwyczajnego, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże – powiedział bp Tomasik w cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Bp Henryk Tomasik przypomniał, że św. Jan Paweł II wiele mówił o Bożym Miłosierdziu. – Tymczasem do nas za mało docierają treści z encykliki o Bogu bogatym w miłosierdzie. Potrzebne jest w naszym duszpasterstwie połączenie dwóch akcentów z nauczania św. Faustyny na temat miłosierdzia i św. Jana Pawła II zawartego w encyklice „Dives in misericordia”. Ujęcie tych dwóch nurtów pokaże bogactwo tej wielkiej tajemnicy – Boga bogatego w miłosierdzie – powiedział biskup radomski.

Krajowy duszpasterz młodzieży zwrócił również uwagę, że tematyka Roku Miłosierdzia harmonizuje z tematem Światowego Dnia Młodzieży "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Według biskupa sakrament pokuty i pojednania będzie wydarzeniem kluczowym w Roku Miłosierdzia. – Ponadto obserwujemy nienawiść w relacjach międzyludzkich, przy czym miłosierdzie wyraża się w umiejętności przebaczenia, ale w taki sposób, by nie została naruszana zasada sprawiedliwości. Wiem, że to bardzo trudne. Ale nie zapominajmy również o problematyce ludzi potrzebujących – powiedział biskup radomski.

Rok Miłosierdzia rozpocznie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia i zakończy 20 listopada 2016 roku.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -